Ps2+pendrive+fmb

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fmb

Post autor: Yohokaru »

Witam. Znowu mam problem a raczej pomysl tyle że nie wiem jak go dobrze zrealizowac. Pobralem obraz FMCB 1.88 i mam pomysł aby zacząć oszczędzac na laserze i sprzedawac oryginaly,a za nie kupywac nowe. Mianowicie slyszałem o możliwości uruchamiania gier z pena. Tyle ze nie wiem jak zainstalować go oraz jaki jest program do uruchamiania gier z pena.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

mam pomysł aby zacząć oszczędzac na laserze i sprzedawac oryginaly,a za nie kupywac nowe.
Zmniejszenie zużycia lasera konsoli, jak najbardziej tak - za to choćby lubię X360. Jednak jak wywnioskowałem chcesz robić myk pod tytułem "kupuję oryginał, robię backup i sprzedaję oryginał (mając wciąż kopię na dysku/penie z której gram)", a to zmienia kierunek dyskusji o 180 stopni... bo...

Każda kopia, wykonana na płycie, dysku, czy pendrivie bez oryginalnego źródła jest nielegalna. Jeśli więc sprzedaż oryginał, to jednocześnie zbywasz prawo do wykonania jego backupu, tym samym Twoja kopia staje się zwykłym piratem... suma sumarum, znasz stanowisko serwisu w poruszanym temacie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fmb

Post autor: Yohokaru »

Cóż nie wiedziałem,że w świetle prawa tak ta kwestia się ma, więc drugi pomysł odpada,ale zawsze robie back up swej gry i sam stwierdziłes,że to dobry pomysł z FMCB jako oszczędnością, więc mógłbym prosić o mały tutorial?
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

Witam
Podaj jaką masz wersję konsoli, bo możne istnieje możliwość podłączenia do niej dysku.
Do wersji v12 i v13 można podłączyć dysk bezpośrednio do płyty głównej.
W nowszych wersjach jedynie pozostaje opcja przez USB, ale tu jest minus, bo w PS2 porty są w wersji 1.1, co może powodować wolniejsze wgrywanie gier lub przycinanie filmików.
USB 1.1 - max prędkość 1,5 MB/s
DVD x4 - max prędkość 5,27 MB/s
CD x24 - max prędkość 3,52 MB/s
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

wersja SCPH-75004, srebna.

Edit: A czy po instalacji będę mógł powrócic do czystej wersji konsoli?
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

Kijowo, pozostaje tylko USB. Tutaj jest wszystko ładnie opisane.
W konsoli nic się nie zapisuje tylko modyfikujemy kartę pamięci.
Wyciągnięcie/sformatowanie memorki powracasz do wcześniejszego stanu.
Aha musisz mieć dostęp do przerobionej konsoli albo płyty w stylu Swap Magic.
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Ps2+pendrive+fmb

Post autor: Yohokaru »

Po dokładnym przeczytaniu tutoriala(jest świetny!) stwierdzam że operacja jest zbyt ryzykowna z powodu,że gdy coś nie wyjdzie to utracę savy z mojej memorki. A więc dopóki nie będe miał drugiej karty, temat uważam za zamknięty.
ODPOWIEDZ