Final Fantasy X PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
adrii44
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 09 lutego 2010, 22:09

GRA

Post autor: adrii44 »

Ja tak apropos ffX.... co mogę zrobić aby gra na emulatorze działała szybciej????ogólnie to niby działa, ale już przy pierwszym filmiku fps spada mi tak gdzieś średnio o 25 fps-ów.....potem wchodzi menu główne gry i niby już wszystko ok , ale jak chce włączyć new game to fps znowu spadają...chyba że włącze pauzę to jest git(56fps ) i dZiała normalnie 8-) .....Czy ktoś może mi coś doradzić?????
drake265
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 16:22

Post autor: drake265 »

m4ck mam identyczny problem w tym samym momencie mi wywala i problwame tez wszystkiego . Wie ktos jak temu zaradzic ?
zayl
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 21:41

Post autor: zayl »

Witam jestem szczawiem jeśli chodzi o emulacje na PCSX2, i postanowiłem rozpocząc swoją przygodę od Final Fantasy X ponieważ wiem że jest to dośc łatwa – stosunkowo, patrząc na inne gry. I mój problem polega na tym, iż już od początku gry [zaraz po logo: Square i FF Project] liczba FPS spada z około 60, nawet do 80 dochodziło do 18-14. Cały dzień babrałem się i szukałem na forach co zrobic ale musze złożyc broń i zarządzic kapitulacje grzecznie prosząc Was, doświadczonych graczy i emulatorów o pomoc.
Pracuje na komputerze HP Pavilion dv5 1020ew, oto specyfikacja sprzętu:
Procesor: AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM – 70 2.00GHz 64bit
Karta Graficzna : ATI Mobility Radeon HD3450 256MB
Pamięć RAM 3072 MB Typ pamięci SODIMM DDR II 800MHz

Wiem że komputer zabójczy nie jest ale może da się coś z tym zrobic?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Włącz speedhacki, w GSDX ustaw renderer na D3D10(hardware). Na podobnym sprzęcie bez problemu mam 60 fps.
Zuben1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 10:34

Prośba

Post autor: Zuben1991 »

Witam czy mogł by ktoś dać link do tego pluginu ? GSdx 1873 (0.1.15) , neistety nie moge go nigdzie znależć....
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

A dlaczego akurat ta wersja? :oops: Tutaj znajdziesz odpowiednie pluginy

http://psemu.pl/index.php?dzial=Downloa ... liki&kat=7
Zuben1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 10:34

Pomoc

Post autor: Zuben1991 »

Słyszałem że ta jest najlepsza :P próbuje odpalic gre Fatal Frame 2 wszystko ładnie pięknie osiągam 60fps tekstury lokacji i postaci tez ok ale, jak pojawiają sie zjawy to za maist nich kropki lataja...nie wiem jak temu zaradzic...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Słyszałem że ta jest najlepsza
Przy mieszaniu, niektóre funkcje nie działają, inne powodują konflikty, spadek kompatybilności czy wręcz crash aplikacji. Optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z wtyczek dołączonych do danej wersji emulatora, bez względu w jakiej (SVN, stara beta czy oficjalny release) ten jest.
2BII!2B
Zuben1991
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 10:34

Pomoc

Post autor: Zuben1991 »

Ok, to jaką wersje pcsx powinienem urzyć żeby odpalić te gre ? i jak ją w miare dobrze ustawić?
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Sprawdź w liście kompatybilności na pcsx2.net. Z tego co widzę to najlepsza będzie wersja PCSX2 0.98.

Edit: Chyba szykuje się nowy relase, bo przy wielu grach pokazuje się oznaczenie 0.99 :D

Ad: Po jakiego czorta jest to zamieszczone w temacie o Final Fantasy X, skoro kolega ma problem z zupełnie inną grą :?
ODPOWIEDZ