Pytanko

Piszta co chceta
Limak
Junior
Junior
Posty: 18
Rejestracja: 27 sierpnia 2003, 21:18

Pytanko

Post autor: Limak »

Czy gry z playstation moga zniszczyc naped cd-rom ?
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Napewno Ci od nich nie splonie ani sie nie rozpusci.
Jezeli juz Ci sie zepsol to napisz co sie stalo, czy nie widzi ci stacji czy co?
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Prawdopodobienstwo uszkodzenia napedu przez plyty przeznaczone dla systemu PSX jest takie samo jak uszkodzenie go przez plyty z grami PC (czy tez z inna zawartoscia)... Po prostu, Play1 posiada prawie identyczny czytnik jak te znane z PC (rozni sie tylko paroma szczegolami np. charakteryzuje go doskonaly odczyt danych subkanalowych, mala predkosc odczytu itd...) wiec prawdopodobienstwo uszkodzenia urzadzenia jest znikome, a biorac pod uwage fakt, ze takie uszkodzenie spowodowane mialoby byc samym faktem odczytu gier z PSXa jest praktycznie zerowe.

Oczywiscie moze sie zdarzyc taka sytuacja, ale jesli nie pchasz do CDka uszkodzonych plyt (super mocne rysy, wypalone dziury, zdrapana gorna powierzchnia) to wszystko bedzie OK.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hmm... dziwna sprawa z tymi PSX'owymi grami... Kiedys 2 razy zwalil mi sie naped od pocinania w FFT na VGS'ie - za kazdym razem chrzanil sie czytnik. Jesli chcesz grac bestresowo i nie niszczyc (zuzywac ;)) przy tym CD-ROM'u zrzucaj gry do ISO i odpalaj je z HDD.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To naprawde dziwne - a w jakim stanie byla ta plytka, jesli moge spytac :?:
Bo jakos od 2 lat ciurlam w T3 na CDku (nie chce mi sie robic ISO za kazdym razem gdy chce sobie poszpilic 15 min w Tekkena) i nie mialem jeszcze rzanych problemow, ale plytka po pierwsze jest czarna (0 przeswitu, idealne wywazenie - nie to co MediaStory za 70gr od plyty), a po jest drugie w idealnym stanie (ani jednej rysy)...

... Reasumujac moim zdaniem wszystko zalezy od samego nosnika tzn. jego jakosci i stanu w jakim sie znajduje. Jesli wkladasz do napedu plytki zaa 50-90gr w dodatku poplamione dzemem, ze zdrqapana gorna powiezchnia i rysami od spodu jakby ktos szukal nowego zaastosowania dla gwozdzi to kazdy naped (nie wazne czy w konsoli, wiezy czy kompie) ulegnie szybkiemu uszkodzeniu... Sprawa jest banalna, aby sprzet CI dobrze sluzyl musisz o niego dbac (tak samo jest z plytkami CD).
2BII!2B
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

Wlasnie, o co chodzi z tymi czarnymi plytkami... chodzi o te CDR a nie PSX'owe. Jest jakas roznica miedzy nimi a zwyklymi CDR (znaczy tyl niebieski, zielony etc.)? ...oprócz cenowej i koloru!
Tak pytam z ciekawosci, bo sporo plytek wypalam, no ale czarna mi jeszcze w rece nie wpadla!
Why drink and drive when you can smoke and fly
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

To naprawde dziwne - a w jakim stanie byla ta plytka, jesli moge spytac
W idealnym, wszystkie moje plyty sa w idealnym stanie :D Dzialo sie tak tylko na VGS'ie...
Wlasnie, o co chodzi z tymi czarnymi plytkami... chodzi o te CDR a nie PSX'owe. Jest jakas roznica miedzy nimi a zwyklymi CDR (znaczy tyl niebieski, zielony etc.)? ...oprócz cenowej i koloru!
Tak pytam z ciekawosci, bo sporo plytek wypalam, no ale czarna mi jeszcze w rece nie wpadla!
Jesli chodzi o kompa, to chyba wielkiej roznicy nie ma ;) NA konsolowym czytniku milej widziane sa czarne od spodu, gdyz podobno przy nich mniej zuzywa sie laser...
ODPOWIEDZ