Problem z FPS Pcsx2 !

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
cenn
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lipca 2012, 19:13

Problem z FPS Pcsx2 !

Post autor: cenn »

Witam, pare miesięcy temu usłyszałem o czymś takim jak "emulacja" , zacząłem o tym czytać i wszystko było wspaniale do póki nie spróbowałem tego w praktyce.
Byłem bardzo podekscytowany że mogę zagrać w grę która nie wyszła na PC tylko na PS2 w którą grałem przed sprzedaniem mojej kochanej konsolki. Była to gra Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 oraz 3. No i ściągnąłem pcsx2 różne wersje, ściągnąłem sobie obraz płyty i konfigurowałem, robiłem wszystko to co na różnych filmikach i zawsze gdy zaczyna się walka lub jakieś momenty gdzie jest wykorzystywane dużo grafiki spadają mi fpsy z 60-100 do 10-20 i wszystko zacina, nie dawno kupiłem sobie nawet pada żeby się lepiej grało ale naprawdę nie wiem co zrobić żebym mógł w spokoju pograć w te gierkę. Jest tak w przypadku i DBZBT 2 jak i 3.
Mój sprzęt to:
Grafika: ati radeon 4600 hd (512 mb.)
RAM: 3GB
Procesor 2x 2.4 GHz
System operacyjny: Windows XP
Proszę o pomoc , pozdrawiam Kamil Cenula !
Kto pomoże ten otrzyma odemnie Serwerownie badshot.pl !
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam. Na start mogę Ci powiedzieć, że Windows XP nie jest najlepszym do emulacji PS2. Mimo to możesz sprawdzić jak będzie Ci działać. W pierwszej kolejności pobierz najnowszą wersję emulatora, najlepiej jakąś wersję SVN dzięki której będziesz miał aktualne wersje pluginów.
Wtyczka graficzna GSDX w wersji SSE którą obsługuje twój procesor (możesz zobaczyć w oknie loga emulatora). Ustawienia:
Renderer: D3D9(hardware), na systemach z DX10 renderowanie grafiki jest wykonywane szybciej. Rozdzielczość ustaw na native.

Wtyczka od dźwięku SPU2-X. Ustawienia:
Interpolation: 0 - nearest - niska jakość dźwięku ale większa wydajność.
Zaznaczenie Dissable effectsa processing także przyśpieszy działanie gry.
Resztę możesz zostawić jak jest.

Do tego wszystkiego przejdź do ustawień emulacji -> zakładka spedhacks. Najpierw musisz włączyć obsługę speedhacków a następnie zwiększyć nimi wydajność.

Możesz pokombinować także z ustawieniami Catalyst control center i w ustawieniach 3D przestawić na wydajność.
cenn
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lipca 2012, 19:13

Dość

Post autor: cenn »

Zrobiłem wszystko co kazałeś i gra podczas walki leci po 30fps , zadowala mnie cos takiego ,nawet już zacząłem w kariere grać lecz chciałbym zwiększyć troszke te fps;y. Co zrobić ?
W Cataclyst Control Center ustawiłem wydajnosc , speedhacks na 3 wiec co moze mi jeszcze pomóc ?
PS. Dzisiaj zaaktualizowałem moją karte graficzną.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Na XP dużo więcej nie zrobisz.
ODPOWIEDZ