Tekken 5 konf

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Awatar użytkownika
Meganium
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 17:32

Tekken 5 konf

Post autor: Meganium »

Witam, chce pograć w tekkena 5 i mam 2 problemy, pierwszy z nich to prędkość, pomimo ze mam cały czas praktycznie 55 - 60 fps to gra porostu chodzi wolno i to tragicznie, a 2 problem to te dziwne paski dzielące ekran na pionowe słupki...
Obrazek
czytałem trochę na forum o rozwiązaniach, kombinowałem ze speedhackami ale nic nie pomogło...Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić to będę wdzięczny...

Uzywam PCSX2 0.9.8 (4600)

konfiguracja kompa
i5 2500k
8GB Ram DDR3
Radeon HD 7950 3gb/384 bit
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze zmień emulator na najnowszą wersję i sprawdź czy problemy występują również na PCSX2 v.1.0.0
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=181
Jeśli nie znikną, będziemy dalej kombinować, niemniej tytuł był/jest kłopotliwy więc zmiana emulatora na rok nowszy może rozwiązać sprawę.

Sprawa druga - pobierz sobie i zainstaluj najnowsze sterowniki do karty wideo, bo z ATI zawsze było kuku.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meganium
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 17:32

Post autor: Meganium »

Zmieniłem emulator i mam nowe stery... Paski pojawiały sie kiedy przy Orginal PS2 resolution w konfiguracji wtyczki do karty było nie zaznaczone negative i wpisana rozdzielczość 1920x1080 ale jak zaznaczam ta opcje to grafika jest prawie porównywalna to tekkena 3 na psx... ale pasków nie ma... prędkość w obu przypadkach jest bez różnicy ale o wiele szybciej niz poprzednio,... jakieś 90% normalnej prędkości i muzyka w tle sie zacina mimo ze w ogóle wyłączyłem speedhacki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Paski pojawiały sie kiedy przy Orginal PS2 resolution w konfiguracji wtyczki do karty było nie zaznaczone negative i wpisana rozdzielczość 1920x1080
To nie jest rozdzielczość okna. Ustaw 2x/4x/8x, a nie wstawiaj wartości jak popadnie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meganium
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 17:32

Post autor: Meganium »

Tylko kiedy negative jest zaznaczone paski się nie pojawiają... Ale wtedy gra wygląda zupełnie inaczej niz na zdjęciu z paskami które wstawiłem, DB budokai tenkaichi 3 działa i nie ma paskow nawet jak ustawie 6x bo wyżej nie mogę...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chcesz poszaleć to próbuj następujące ustawienia rozdzielczości: 1020x1020, 1200x1200, 1270x1270
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meganium
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 17:32

Post autor: Meganium »

Dzieje sie to samo... teraz zauważyłem tez ze jak gram np w DB budokai tenkaichi 3 to postać którą gram ma obok siebie taki jak by swój cień albo ducha który jest trochę wyżej i z boku... a God of War 2 tak się zaczęło ciąć ze nie da sie grac... w wersji 0.9.7 (4600) chodził płynnie i cienia tez nie było...

Pobrałem również nowe pluginy i w pluginie graficznym zauważyłem ze jest opcja aby odpalić emulacje na Direct3D 11 ale kiedy ustawiam ta wtyczkę to podczas uruchamiania gry nie załącza się ekran a PCSX robi się jasny i się zawiesza...
Awatar użytkownika
Meganium
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 17:32

Post autor: Meganium »

I pojawił sie tez inny problem... jak chce zagrac w god of war to pojawiły sie zielone textury i nie moge sobie z tym poradzic

Obrazek
ODPOWIEDZ