Final Fantasy VIII problem z "przejściem"

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Relav
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 13:15

Final Fantasy VIII problem z "przejściem"

Post autor: Relav »

[WSTęP]
Witam, pop pierwsze chciałbym się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post i podziękować wszystkim z tego serwisu ponieważ pomimo iż piszę tutaj pierwszy raz to często zachodziłem tutaj szukając wsparcia z emulatorami :)

[PROBLEM]

Problem jest taki, że kiedy przechodzę między lokacjami to ekran zaczyna klatkować i zaciemniać. Czasem trwa to 30 sekund czasem do 2 minut a to już przesada. Znalazłem jakiś starszy post o podobnym problemie jednak nie pomogło mi to. Do tego podobny problem mam kiedy np: zaczynam grać w karty w grze ekran freezuje czekam z 20 sekund i przechodzi od razu do rozgrywki.

Mój emulator:

- ePSXe 1.7.0
- scph7502
- Pete's OpenGL 1.7
- Eternal SPU 1.41

Obrazek
By relav at 2012-08-26

Obrazek
By relav at 2012-08-26

Edit:
Komp:
- procek IC i7-2630QM
- 8gb ramu
- win7 64bit
- GeForce 555GT
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Sterowniki k. graficznej to podstawa, upewnij się że masz aktualne
2. Grę zrzucić na dysk i grać z ISO - jak masz zrysowaną płytę, albo czytnik bez możliwości odczytu subkanałów to mogą się dziać cuda, szczególnie na na oryginałach.
2. We wtyczce wideo zmień wartość Gfx card vram z 0 (Auto) na odpowiednią dla Twojej karty graficznej - jeżeli wtyczka nie przewiduje takiej wielkości pamiędci na karcie możesz wartość wpisać ręcznie
3. Fake gpu busy w special game fixach nie jest opcją wymaganą przez tytułową grę, jeśli nie dzieją się bez niej dziwactwa maści wszelakiej to polecam wyłączyć.
4. Ja bym ustawił framebuffer access na wartość ciut niższą 3.

Sprawdzaj i pisz czy coś pomogło.

P.S. Przy takiej konfiguracji sprzętowej można spokojnie myśleć o przesiadce na OpenGL2, choćby z uwagi na możliwość stosowania shaderowych efektów :]
2BII!2B
Relav
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 13:15

Post autor: Relav »

Super! Nie jestem co prawda pewien, które ale pomogło! Dzięki wielkie (mam nowego idola :D). Potem jeszcze pomajstruje z GL2 jak mówiłeś

Jeszcze raz dzięk,i da się grać
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No problem
2BII!2B
ODPOWIEDZ