Paski w Ar Tonelico Melody of Elemia

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Sebastian
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 12:14

Paski w Ar Tonelico Melody of Elemia

Post autor: Sebastian »

Witam,
mój problem polega na powstawaniu pasków przy wyższych rozdzielczościach niż natywna w grze Ar Tonelico Melody of Elemia.



Obrazek

Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To znaczy przy jakich rozdzielczościach? Co tam konkretnie wpisujesz?
2BII!2B
Sebastian
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 12:14

Post autor: Sebastian »

BEZ PASKÓW
Obrazek


POJAWIAJĄ SIę PASKI
Obrazek

Różnica polega na zmianie zaznaczonej na screenach. Przy ustaleniu rozdzielczości wyższej niż natywna pojawiają się paski.

P.S. Odbiegając od tematu zauważyłem, że ta lista:http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Kompatybilnosc jest nieaktualna. Gdzie mogę zgłosić poprawki?(opcje dodania nowego tytułu znalazłem, ale edycji nie)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Różnica polega na zmianie zaznaczonej na screenach. Przy ustaleniu rozdzielczości wyższej niż natywna pojawiają się paski.
Ok, rozumiem, choć chodziło mi o coś innego - większość osób ustawia wewnętrzną rozdzielczość manualnie, na wartość odpowiadającą wyświetlanej na monitorze.Teoretycznie nie jest ot błędem, aczkolwiek często powoduje pojawienie się pasków...
Mówiąc ogólnie wszystko zależy od gry, a jako że gry nie posiadam to musisz sobie samodzielnie potestować, proponuję zacząć od: 640x832, 768x768, 1020x1020, 1920x1440.

Propozycja nr 2. Wpadł mi też do głowy pomysł, bo robiąc screeny nie trudno zauważyć że ich rozdzielczość sporo rożni się od wielkości okna, ergo na tej podstawie można by spróbować poszukać rozwiązania w niniejszy sposób:
1) gsdx w native, odpalasz grę i robisz zrzut ekrany F8
2) włazisz do katalogu snaps i sczytujesz rozdzielczość utworzonego obrazka
3) mnożysz wielkość x2 i wstawiasz manualnie do GSdx
4) obserwujesz czy pojawiły się paski, jeśli nie i jesteś zadowolony z obrazu zostawiasz jak jest, jeśli obraz mógłby być lepszy to mnożysz powtarzasz powyższe kroki mnożąc wartości x4, jeśli zaś pojawiają się pionowe paski...
5) umniejszasz wysokość rozdzielczości o 1px i sprawdzasz czy to coś pomogło, jeśli nie to pomniejszasz o jeszcze jeden i tak powiedzmy do 5 kroków w dół.
6) jesli pomoże to wiesz już co robić, jeśli nie to moje rozważania są o kant nosa rozbić i nie tędy droga :]

Tyle z mojej w temacie.
Odbiegając od tematu zauważyłem, że ta lista:http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Kompatybilnosc jest nieaktualna. Gdzie mogę zgłosić poprawki?(opcje dodania nowego tytułu znalazłem, ale edycji nie)
Zasada działania listy kompatybilności jest następująca:
1) Raz dodajesz grę (nazwa i wersja regionalna)
2) a później same wpisy/komentarze jak działa w kolejnych odsłonach emulatora
3) z tego jest wyciągana i prezentowana średnia ocen dla danego tytułu
Odpowiedź na Twoje pytanie jest więc następująca - edycji brak, jak chcesz dodać własną opinię do istniejącego tytułu wstawiasz komentarz [link znajdziesz na górze]. Jak Cię takie rozwiązanie urządza to nie krępuj się dodawać info do listy. Jeśli masz lepszy pomysł, to drapnij dwa zdania na jego temat... zobaczymy co się da w tej kwestii zrobić.

Rozwiązanie średnie, lepsze się produkuje, ale w bólach i z przerwami, bo mam dwa komercyjne systemy aktualnie na talerzu.
2BII!2B
Sebastian
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 12:14

Post autor: Sebastian »

Sposób nie działa. Znalazłem za to rozwiązanie na okrętkę. klawiszem F9 przełączam rozdzielczość z obecnej na natywną, w przerywnikach filmowych, natomiast podczas gry z powrotem klawiszem F9 włączam zwiększoną. Paski występują obecnie tylko w przerywnikach filmowych.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sposób nie działa.
Wygląda na to że jest spory problem z kombinają IPU + tryb sprzętowy + powiększona rozdzielczość. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kompleksowe rozwiązanie, tymczasem
Znalazłem za to rozwiązanie na okrętkę. klawiszem F9 przełączam rozdzielczość z obecnej na natywną, w przerywnikach filmowych, natomiast podczas gry z powrotem klawiszem F9 włączam zwiększoną.
F9 nie zmienia rozdzielczości tylko przełącza wtyczkę graficzną między trybami sprzętowym i programowym. Co więcej nowa wersja emulatora:
http://psemu.pl/index.php?dzial=Downloa ... e&plik=163
samodzielnie dokonuje przełączania przed i po wyświetlaniu wstawki filmowej. Polecam się bliżej zapoznać, bo powinna ciut ułatwić Ci życie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ