Tekken 5 pytania :).

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
krzyhox
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 13:02

Tekken 5 pytania :).

Post autor: krzyhox »

Witam tak wiem to znowu ja truje... przepraszam.

Jaki jest najlepszy emulator do tekkena 5 i jaka konfiguracja prosiłbym o filmik albo obrazki ..


no to mój sprzęt
radoen 5850
amd 2x 250 3.8
4 gb ram.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jaki jest najlepszy emulator do tekkena 5
PCSX2
i jaka konfiguracja prosiłbym
Cięzko powiedzieć, bo to zależy od sprzętu, a na AMD róznie (czyt. przeważnie źle) jest.
2BII!2B
krzyhox
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 13:02

Post autor: krzyhox »

hmm no tak ale podkręciłem go do 3.9 może da rade ;).. Ale wersja jaka jest najlepszą może najnowszą?.. da się odpalić takkena 5 wo gule płynnie
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

hmm no tak ale podkręciłem go do 3.9
Emulatory, czy to pierwszego czy drugiego PlayStation były pisane z myślą o sprzęcie Intela i nVidii, przez co wiele rzeczy nie pracuje pod platformą AMD tak jak powinno, to z kolei sprawia że taktowanie choć bardzo istotne nie jest tu kwestią pierwszorzędną. Generalnie w przypadku sprzętu AMD obowiazuje zasada - testuj samodzielnie, bo nic obiecać w stanie nie jesteśmy.
Ale wersja jaka jest najlepszą może najnowszą?
Generalnie zaleca się:
a) http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=181
lub
b) http://buildbot.orphis.net/pcsx2/
Niemniej dużo osób zaleca stosowanie starych wersji - 0.9.7 na sprzęcie AMD.
da się odpalić takkena 5 wo gule płynnie
Da, na i7 i GT560 chodzi w pełnej prędkości.
2BII!2B
krzyhox
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 13:02

Post autor: krzyhox »

Ale przecież emulator pcsx2 wykorzystuje 2 rdzenie?.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Pamiętaj, że rdzeń rdzeniowi nie jest równy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ale przecież emulator pcsx2 wykorzystuje 2 rdzenie?.
Praktycznie dwa rdzenie są wymagana przez emulator. Teoretycznie program można uruchomić na CPU z 1 jajkiem, jak równiez zmusić do korzystania z 3 rdzenia.
Pamiętaj, że rdzeń rdzeniowi nie jest równy.
Generalnie twierdzenia na wyrost uogólnione, ale bezsprzecznie się zgadzam. prosty przykład - komfort pracy z dwurdzeniowym i5 (I gen.) jest o niebo lepszy niż z dwurdzeniowym i3 (II gen.), a prędkość działania pomimo podobnego taktowania widoczna przy każdej operacji.
Warto również pamiętać, że na PCSX2 Twoje oprogramowanie się nie kończy - masz system, bo choćbyś nie miał nic zainstalowanego to na komputerze wciąż masz uruchomione system, sterowniki i procesy działające w tle, które w mniejszym lub większym stopniu pożerają zasoby. Stąd wniosek jest jeden, na dodatek dość prosty - im lepszy masz sprzęt tym więcej rezerwy na zasobożerne procesy, przy czym z równania nie można wykluczyć ilości jąder procesora, między które można rozłożyć obciążenie. Suma summarum, Tobie wystarczą dwa, ale złota zasada dla komputerów to im więcej jajek, tym lepiej.

Swoją droga nie wspominaliśmy jeszcze o samym systemie, a tu obowiązuje prawidło pod tytułem XP ssie, Windows7 to praktycznie mus dla PCSX2.

Tyle z mojej.
2BII!2B
krzyhox
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 13:02

Post autor: krzyhox »

mam widnows 7 64 bitowy.
ODPOWIEDZ