Spolszczenie nie działa

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

Arcadius
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 01 grudnia 2012, 19:34

Spolszczenie nie działa

Post autor: Arcadius »

Widziałem sporo tematów o nie działających spolszczeniach, ale w żadnym nie był przedstawiony mój problem.
Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak w instrukcji, odpalam program jenova, tworzy mi te 3 pliki, wrzucam je do folderu patches. Mam zaznaczoną ta opcje która musi być zaznaczona, a po odpaleniu gry teksty są po Angielsku. Używam ePSXe 1.8.0.
i Bios spch1001.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jesteś pewien, że masz dobrą wersję gry? Najszybciej sprawdzisz to porównując nazwy łatek do identyfikatora widocznego na poszczególnych płytach.
Jeśli aplikujesz tłumaczenie na innej niż przewidziano wersji (językowej czy regionalnej) gry to niestety nie nie ma prawa zadziałać.

Jeśli mnie pamięć nie myli pod 1.8.0 zmieniła się ciut obsługa łatek i danych subkanałowych - jeśli powyższe nie jest źródłem Twojego problemu proponuję sprawdzić tłumaczenie również na poprzedniej wersji emulatora, może tu leży problem. Tak strzelam, bo szczerze powiedziawszy nie aplikowałem jeszcze ppf-ów na 1.8.0 a na 1.7.0 spolszczenie FF7 na bank działa.
2BII!2B
ODPOWIEDZ