Problem z PCSX2 1.0

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
schaolin360
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2013, 14:48

Problem z PCSX2 1.0

Post autor: schaolin360 »

Witam mam kompa
AMD A-6 4x2,7 GH
Zintegrowana karta Radeon HD Graphics - wspóldzielna do 2 GB
Windovs 7 64-bit
4 GB ram

Pobrałem emulator, uruchomiłem grę Ape Escape 2 (USA), według strony pcsx2.net gra jest kompatybilna w 100%, no i się uruchamia normalnie, meny też ok, ale jak zaczyna się rozgrywka to fps spadają do 30, 40 klatek ;/
Jaka może być tego przyczyna, zintegrowana karta ?? (dodam że obsługuje ona dx 11). Może są jakieś inne pluingi co mogą lepiej działać ??
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam, pierwsza kwestia to słabsze działanie emulatora zarówno na procesorach AMD jak i kartach ATI. Aby poprawić działanie gry spróbuj użyć wtyczki gsdx w wersji AVX gdyż jest ona najbardziej kompatybilna z twoim sprzętem. W ustawieniach renderer zmień na d3d10(hardware) oraz ustaw rozdzielczość native. Do tego wszystkiego włącz speedhacki i powinieneś uzyskać kilka klatek więcej.
Jeśli gra jest kompatybilna w 100% nie oznacza to, że będzie ona działać w 100% prędkości na każdym sprzęcie. Możesz to interpretować jako w pełni grywalna czyli możesz ją ukończyć bez jakichkolwiek problemów technicznych powstałych w wyniku emulowania systemu.
schaolin360
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2013, 14:48

Post autor: schaolin360 »

Ok dzięki, pobawię się jeszcze trochę, a jak nie zadziała to trudno, chociaż pograłbym sobie w parę klasyków :P
A gdzie ja znajdę takie pluingi, bo szukam w google i nic nie potrafię znaleźć konkretnego ;/
Nawet znalazłem jakieś GSdx32-AVX.dd ale jak chcę wybrać ten pluing to nie ma go na liście, wszystko jest tylko nie wersja avx :(

Jakaś rada ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam mam kompa
AMD A-6 4x2,7 GH
Zintegrowana karta Radeon HD Graphics - wspóldzielna do 2 GB
Windovs 7 64-bit
4 GB ram
[...] ale jak zaczyna się rozgrywka to fps spadają do 30, 40 klatek ;/
To mnie zdziwiłeś :] Jak na taki sprzęt, 40 klatek, to i tak dobry wynik :]
Nawet znalazłem jakieś GSdx32-AVX.dd ale jak chcę wybrać ten pluing to nie ma go na liście, wszystko jest tylko nie wersja avx. Jakaś rada ?
Jesli mnie pamięć nie myli to z wtyczką były jaja na pewnym sprzęcie i w wersjach rozwojowych niekoniecznie ww plugin pojawi się na liście. Spróbuj jak wygląda to na ostatniej wersji stabilnej:
http://psemu.pl/index.php?dzial=Downloa ... e&plik=181
2BII!2B
schaolin360
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2013, 14:48

Post autor: schaolin360 »

Dalej nie widzi wersji avx, a na wszystkich innych max. 40 klatek

A chcę za jakiś czas dokupić 4 GB ramu i jakąs inną kartę graficzną, bo mam zintegrowaną, ale też jest wolny slot na rozbudowę, jakby była mocniejsza karta i więcej ramu to już chyba wystarczająco żeby działało, czy jeszcze za mało mocy ? :P

Na razie już się nie będę tym więcej bawić.
Dzięki za odpowiedzi !
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dalej nie widzi wersji avx, a na wszystkich innych max. 40 klatek
Witaj w magicznym świecie emulacji na platformie AMD :]
Jakby była mocniejsza karta i więcej ramu to już chyba wystarczająco żeby działało, czy jeszcze za mało mocy ?
Na grach PC pewnie zauważysz spory wzrost prędkości, w emulacji w zasadzie minimalny. Niestety w przypadku PCSX2 liczy się przede wszystkim moc obliczeniowa procesora, a na dodatek od zawsze preferowany (przez autorów oprogramowania) jest sprzęt Intela. Sorry, takie życie, na cuda po zmianie grafiki i rozbudowie raczej bym nie liczył.
Na razie już się nie będę tym więcej bawić.
A ja właśnie proponowałbym Ci zabawę ustawieniami (przede wszystkim speedhackami), bo jeśli chcesz coś wycisnąć z PCSX2 to należy to na procku AMD niestety.jedyna droga.
2BII!2B
schaolin360
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2013, 14:48

Post autor: schaolin360 »

Muszą być kurde akurat z AMD problemy :P
To jeszcze może coś popróbuję pokombinować z ustawieniami i może akurat jakiś mały "Cud" się wydarzy, jak coś to się pochwalę i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi!
ODPOWIEDZ