PPSSPP 0.9.6-2

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PPSSPP 0.9.6-2

Post autor: winter_mute »

Jak ja lubię niezwykle przyjemne, grudniowe niespodziewajki. Właśnie tak określiłbym najnowszą odsłonę PPSSPP, która nie dość że wprowadza całkiem przyzwoitą listę zmian, to na domiar dobrego, przekłada się to na jeszcze przyjemniejsze konsekwencje praktyczne. O tym jednak poniżej, gdyż...
Obrazek
... teraz czas przytoczyć standardową, listę zmian:
  • rozbudowano możliwości debuggera,
  • usprawniono renderowanie programowe,
  • dodano podstawowe opcje umożliwiające grę sieciową,
  • wprowadzono automatyczne instalowanie gier z archiwów ZIP,
  • znacząco przyspieszono emulację, poprawiając przy tym całą masę błędów,
  • zwiększając dokładność taktowania, poprawiono płynność emulacji i dźwiękowe babole,
  • zredukowano efekt poświaty, wprowadzając poprawki do funkcji obsługujących szablon / kanał alfa,
  • wprowadzono eksperymentalną opcję programowego "skiningu" zwiększającą prędkość emulacji, w grach korzystających z animowanych obiektów 3D,
  • wirtualny kontroler dla urządzeń dotykowych, doczekał się ładnych kontrolek z możliwością zmiany ich rozmiaru.
Ok, przejdźmy do praktyki. Przyznaje szczerze - nie udało mi się do tej pory przetestować większej ilości tytułów, czy trybu gry sieciowej. Mam jednak nadzieję, że trochę mi dopomożecie i w komentarzach dodacie swoje 3 grosze w temacie waszych testów i opinii o nowej funkcjonalności. Ze swej strony napiszę zaś o najistotniejszej, ze zmian, a mianowicie prędkości, a tu... zdecydowana poprawa - niewymagające gry 2D zasuwają aż huczy, co nie dziwi, bo taka sytuacja nastąpiła już kilka wersji emulatora wstecz. Natomiast, niezwykle cieszą mnie dwie sprawy. Po pierwsze, to, że do grona tytułów działających w pełnej prędkości i nie wymagających przy tym wzmożonego kombinowania z ustawieniami dołączyły gry 3D - testowałem Crisis Core i Valkyria Chronicles 2, obie pracują na pełnych obrotach z przysłowiowym palcem w nosie. Po drugie, cała opisywana sytuacja tyczy się urządzeń mobilnych z średniej półki cenowej - testy wykonałem na tablecie Nexus 7 drugiej generacji. Cóż więcej mówić, susząc zęby przed ekranem gorąco zapraszam na stronę domową projektu i do testów... Panowie i Panie, do testów :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

U mnie cały czas Crisis Core leży i czeka na odpalenie, a czasu brak... Już 2 wersje z rzędu emulatora nowsze dociągnięte i nic się nie rusza. Ale jak się ruszy to może jak kiedyś w sprawie ePSXe się dużo wypowiadałem tak może w sprawie PPSSPP będę się mógł powypowiadać. :)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czekam z niecierpliwością, a dziś mimo wszystko, dzięki za komentarz.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Przetestowałem z Crisis Core. Fajnie się gra na padzie na full screenie. Shader troszkę wygładzający krawędzie - pierwszy z listy i wygląda to ładnie.
Na moim sprzęcie (4 rdzenie) + Radek 5700 wszystko szło bez przycinania.

Jedyny minus jaki mnie wkurzał, to akcje z savowaniem na memorkę. Raz na jakiś czas emu potrafił się zwiesić i jedynym wyjściem był restart. Co w Crisis Core oznacza czasami przechodzenie czegoś od nowa prawie pół godziny do tyłu. :/

Pewnie w_m myślisz sobie, że dobry jestem, bo przeszedłem CC:FF7.
Nie jestem. Dorwałem na necie plik .ini z cheatami. :P Jedno co musiałem zrobić to na samym końcu wyłączyć Infinite HP bo bym mógł bez końca się bawić, a domyśliłem się, że scenariusz wymaga ode mnie innej taktyki. :)

Podsumowując. Emu na wysokim poziomie. :) Teraz tylko muszę coś innego dorwać do testowania.

Jedyny minus, że trzeba mieć przerobioną konsolę, żeby prawomocnie sobie .iso testować. Na szczęście kumpel ma. I będę od niego coś się starał innego wydębić do testowania jeszcze. :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ