hps1x64 v014

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

hps1x64 v014

Post autor: winter_mute »

Czy ktoś z szanownych czytelników testował dogłębnie tytułowy emulator? ... bo szczerze powiedziawszy mam pewien problem z napisaniem niusa. Z jednej strony, lista zmian względem opisanej poprzednio odsłony...
Obrazek
... przedstawia się następująco:
  • zoptymalizowano program pod kątem zużycia pamięci
  • usprawniono odczyt danych z nośnika
  • wprowadzono pełnoekranowy tryb wyświetlania obrazu (klawisz "f")
  • poprawiono obsługę wstawek filmowych i generowanego obrazu
  • zwiększono prędkość i kompatybilność aplikacji
Z praktycznego punktu widzenia, trudno mi jednak dostrzec większą różnicę w działaniu aplikacji. Tak, oczywiście obraz można wyświetlać na pełnym ekranie, niniejsze jednak nijak nie zwiększa wcale komfortu pracy z programem. Hps1x64 przez cały czas testów zużywał niecałe 40MB pamięci, ale bezwstydnie zjadał przy tym dobre 1.5 rdzenia procesora. Dźwięk, jak skakał poprzednio, tak dalej zasuwa żabim stylem, a wyłączenie filtru i zmniejszenie bufora tyko częściowo polepsza komfort odsłuchowy. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że program generuje grafikę ciut płynniej/szyciej, aczkolwiek poprawy w jakości wyświetlanego obrazu, czy odtwarzaniu wstawek FMV nie zauważyłem. O kompatybilności cokolwiek ciężko mi powiedzieć, bo emulator testowałem jedynie na sztandarowym tytule - Tekken 3. Z kolei niezwykle irytujące wydały mi się: brak intuicyjności w obsłudze (Bosze drogi, ile się trzeba naklikać by uruchomić grę) i możliwości przypisania sterowania do klawiatury. Ja rozumie, że to wciąż bardzo wczesna wersja projektu, ale jednocześnie nie ukrywam, że poprawki do w/w bolączek powitałbym z otwartymi ramionami i szczerym uśmiechem na twarzy. Ufff, tyle z mojej, jeśli ktoś ma game-pada i trochę chęci na testy, to serdecznie zapraszam do Downloadu oraz pozostawienia własnych spostrzeżeń w komentarzu do niusa.
2BII!2B
ODPOWIEDZ