Brak pliku *.dll

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Tomeczek

Brak pliku *.dll

Post autor: Tomeczek »

Gdy sie przesiadlem na XP (z 98) to po uruchomieniu ePSXe'a i wcisnieciu przycisku "configure" a potem "video" pojawia mi sie dziwny komunikat o braku pliku o nazwie winaspi.dll (lub cos w tym stylu). Dodatkowo po wlaczeniu plug'inu 3Dfx (mam VooDoo 3 2000) program sie wylacza.
Moja konfiguracja to:
Celeron 333 MHz
192 MB RAM
VooDoo 3 2000

Licze na pomoc.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hmm, zainstaluj sterowniki ASPI (Download na stronce). Jakiego plug'a video uzywasz ? Btw. nie posiadasz najmocniejszego sprzetu wiec przesiadka na XP'ka nieco pogarsza sytuacje z emulacja (na tym systemie fps'y ida ostro w dol).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Zainstaluj sterowniki ASPI (sa w Downloadzie, zwa sie ForceASPI), nie bede sie rozwodzil na ten temat bo juz byl omawiany dziesiatki, jesli nie setki razy (wpisz sobie ASPI do wyszukiwarki po lewej a sam zobaczysz).
2. WinXP oficjalnie nie obsluguje kart firmy 3Dfx - stad te wyskoki do systemu. Sciagnij 'nieoficjalne' stery dla VooDoo3, zainstaluj je i dopiero odpalaj gierki.

BTW; dla kart VooDoo 3+ zalecanym pluginem jest Pete`s (DX6) D3D, poniewaz AFAIK Lewpy Glide ma slabsze osiagi, zarowno pod wzgledem fps`ow jak i kompatybilnosci (zdarzaja sie dziecioly).
2BII!2B
ODPOWIEDZ