mega zwolnienie po przejściu z 98SE na XPpro

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
sqbi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 listopada 2003, 09:22

mega zwolnienie po przejściu z 98SE na XPpro

Post autor: sqbi »

Pomocy, plz. Po przejściu z 98se na XP emulator zwolnil maksymalnie.
Pod W98se plugin Pete D3d dzialal rewelacyjnie, po przesiadce na XP dzila beznadziejnie, zmiana plugina na Pete OpenGl pomogla, ale na chwilke. Po kilku minutach grania zwalnia znowu, nie jest to wina procesow XP bo wszystko (prawie) mam powylaczane, a gry zwalniaja tylko w niektorych momentach (efekty jak w matrix :)) ).
Mam Athlona 700
600 MB ram
ATI 128 PRO
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ano więc zaczynamy - XP jest bardzo pamięciożerny (ale przy Twoich 600 RAM'u nie powinno być problemów) :) Sugeruję zainstalować stery ASPI (są na tej strone) i zrzucanie płytek do obrazów - na pewno przyśpieszy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
sqbi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 listopada 2003, 09:22

Post autor: sqbi »

Mortus pisze: Sugeruję zainstalować stery ASPI (są na tej strone) i zrzucanie płytek do obrazów - na pewno przyśpieszy.
Niestety gry sa juz w isolkach i nie pomaga, nie wiem czy w tym wymadku ASPI cos pomaga ??? ale sprobuje

Pozdrowienia.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Skoro już wszystko w ISO masz to pewnie nie pomoże, ale zawsze lepiej mieć przy XP'q nie defaultowe stery ASPI :-) - możesz powiedzieć które konkretnie gry ci się tną, to pomyślimy;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Niestety gry sa juz w isolkach i nie pomaga, nie wiem czy w tym wymadku ASPI cos pomaga ??? ale sprobuje
Oczywiście, że pomaga.
Tak samo jak instalacje najnowszych sterowników do k. graficznej - to prawdziwy mus dla posiadaczy WinXP zarówno tych zaopatrzonych w karty od nVidii jak i ATI.
2BII!2B
sqbi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 listopada 2003, 09:22

Post autor: sqbi »

Najbardziej tnie sie Tekken 3, tylko jak powiedzialem. Przez pare chwil chodzi na 60fps, a gdzie tak po minucie zdycha na 10. Az cholera mnie trafia. najsmieszniejsze jest to ze pod 98 plugin opengl nie dzialal a dzialal d3d, a teraz jest odwrotnie. Musze chyba zainstalowac sobie dwie windy, jedna tylko na ePSXe :)

pozdrawiam
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ja mam podobnie już zrobione - win 2K na wszystko, a win 98SE na ePSXe i wybrane gierki ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ