Problem z Emulowaniem FF8

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobra... Z kolei teraz winter, nie wiem jakie ustawienia dac zeby chodzilo mi w miare dobrze, i zeby nie zacinalo podczas np rzucania przez shive Diamond Dusta ... GRRRRRRRRRRR ...
Przy Twojej konfiguracji sprzętowej z emulacją PSXa jest jak z życiem - ciągła sztuka wyboru. Pozbędziesz się zwolnień i zacięć wyłanczając filtrowanie tekstur, ale jakość wyświetlanej grafiki sporo na tym ucierpi... Aby to rozwiązać należałoby zaopatrzyć sie w komp wyposażony w min. 2G procek / 512 RAmu i GF3 bo przy takim sprzęcie możliwa jest pełna symbioza pomiędzy niezaakłóconą prędkością emulacji i grafiką na najwyższym poziomie... Ty natomiast musisz podjąć wybór - albo wyłączysz bajery i będziesz grał w 50/60 klartkach, albo pozostawisz FA:4 i miejscami odczujesz jego zasoborzerność (w postaci zwolnień i przeskoków)...
Wybór należy do Ciebie.
I jeche jedno, jest moze jakis plugin który pozwala grac bez zacinania sie gry[ pojawia mi sie komunikat error at 24.15.56]?
Jak pisałem wcześniej - wygląda to na błąd odczytu płyty prawdopodobnie spowodowany rysami lub innym uszkodzeniem nośnika - najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zrzucenie gry do ISO (przy okazji zyskasz kilka[naście] fps`ów)
2BII!2B
Narwaniec
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 października 2003, 15:55

Post autor: Narwaniec »

Sorka za nie wiedze ale czy do zrzucania Do ISO jest poczebny jakis program????????? Czy po prostu kopiuj wklej gdzies na dysku ???????
;]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wklejanie na dysku nie przejdzie z PSXowymi grami, które zgrane są w innym niż ich PC-towe odpowiedniki formacie... i w tym przypadku musisz użyć odpowiedniowego oprogramowania - służącego zazwyczaj do kopoiowaia płyt...

więcej informacji znajdziesz w TYM tekście oraz w kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu tematacha na forum (wystarczy użyć znajdującej się po lewej wyszukiwarki - ja znalazłem 143 wpisy związane z tematyką ISO na forum)
2BII!2B
Narwaniec
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 października 2003, 15:55

Post autor: Narwaniec »

QRde loodzie co jest??? Gdy wkładam do czytnika Cd któroms z 4 plytek Fajnala zawsze gdy biore Run-cd rom to pisze mi ze:Error reading cd: 0,2,16 .... Przerwa i .... Error reading CD: 0,2,0 ... CO MAM zrobic?????????????????? DZieki za wszystkie odpowiedzi
;]
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zgraj płyty do ISO i odpalaj z HDD - płyty zapewne są nieźle porysowane.
Narwaniec
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 października 2003, 15:55

Post autor: Narwaniec »

Ok spox ... zgrałem na ISo... Martwie sie tylko o płytke bo to był pożyczony oryginał od qmpla... Anwyay dziekuje BzyRes za rade. 8)
;]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wypal sobie zawartość ISO na krążek CDR(W) i z niego korzystaj [jeśli użyłeś dobrego algotytmu korekcji błędów podrzas zrzucania ISO to na CD nie powinny znaleść się błędy], a oryginalną płytkę odłuż na półkę [co by nie porysować jej więcej].
Na pierwszy rzut oka proceder nielegalny, ale okazuje się że jeśli posiadasz oryginalną wersję oprogramowania to możesz dokonać kopii w celach bezpieczeństwa - jak najbardziej legalna sprawa w świetle polskiego prawa.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ePSXe jest granie z ISO.
2BII!2B
ODPOWIEDZ