ePSXe i Linux

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
mino

ePSXe i Linux

Post autor: mino »

Witam. Od dluzszego czasu gram w Winning Eleven 2002 przez internet i chcialbym sobie pograc na Linuxie. I tu pojawia sie pytanie. Czy bede mogl grac z ludzmi ktorzy beda grali na windowsie? No i jeszcze jedno. Do gry potrzebne sa nastepujace rzeczy:
- ePSXe - to mam do Linuxa
- SpuNull - tez mam wersje na Linuxa
- Gpu Pete's DX6 D3D - nie mam, co zamiast tego?
- Cyberpad - -||-
- Bios SCPH1001 - nie mam, ale chyba moze byc ten co na windzie
- rom - -||-
- PDX - -||-
- patch - -||-
Ktory mastah mi pomoze??
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Re: ePSXe i Linux

Post autor: Mortus »

mino pisze:Ktory mastah mi pomoze??
Pewnie defaultowo Winter ;-), bo ja niestety (mimo chęci) ci nie odpowiem zbyt dokładnie :-( BIOSY pewnie te same co pod wina (tu nic nie powinno się zmienić), rom tak jak wyżej - zostaje ten sam, patch chyba też, ale głowy nie dam... Co do pluga grafy to chyba tylko Pete`s MesaGL (albo Soft GPU, ale to dla ludzi bez akceleratora), zamiast cyberpada PadJoy i tyle - więcej nie wiem :-)
Jak coś nie zadziała, laebo chcesz coś więcej to czekaj na w_m'a albo innych...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po kolei
- emu, OK
- dźwięk, OK - choć równie dobrze sprawi się Eternal SPU
- video, bezsprzecznie PeoPS Software lub Pete`s MesaGL (jeśli ie będzie kłopotu z Twoją dystrybucją bądź sterownikami karty gfx obsługującymi standard OpenGL)

- Cyberpad, hmmm - tu jest problem, przynajmniej 80% osób grających przez net korzystaz tej wtyczki i niestety AFAIK nie ma Linuxowego portu tej wtyczki... co więcej nie widzę też portów dla innych wtyczek sieciowych > NetSock i PSX4Net

...więc muszę Cię przykro rozczarować - najwyraźniej nie pograsz przez i-net pod Linuchem...

BTW; spróbuj pokombinować z wine - moze uda się odpalić win-wersję emulatora wraz z wtyczkami dla niej przeznaczonymi... (Niestety nie jestem w stanie sprawdzić - nie mam żadnej nowej dystrybucji, która obsłużyłaby mój obecny sprzęt, a starego RH7.3 pożyczyłem w sobotę kumplowi)

Zycze udanych prób, pozdrawiam
/w_m/
2BII!2B
ODPOWIEDZ