Karty ati mają truforum jakby był plugs to by była grafa !!!

Piszta co chceta
agnieszka
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 08:55

Karty ati mają truforum jakby był plugs to by była grafa !!!

Post autor: agnieszka »

Jak w temacie ati +truforum = super grafa co wy na to mysle ze to swietny pomysł dajcie znac komu by cos takiego nie sprawiło problemu
mysle ze dzieki temu gry z psx na emu wugladały by jeszcze lepiej zaokraglone poliglony tego brakuje psx i byłby drimcast :D Co wy na to dosyc dyskryminacji ati prosimy o truforum do nastepnych plugsów modlimy sie do wielkiego petsa i jnnych guru emu pomocy !!!! :idea:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpisałem Ci ostatnio:
Sprawa nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać gdyż prawdziwa konsola przetwarza zaawansowane instrukcje graficzne przez CPU zamiast GPU (nie chcę ściemniać bo ledwo pływam w temacie i słyszałem zaaledwie słów kilka na temat procedur T&L) co uniemożliwia developerom wykorzystanie (lub emulację) rozszerzeń DX7/8/9 (czyli T&L i proces piksli i verteksów).
Do tej pory nic się nie zmieniło...

Jednakże najnowszy i najbardziej zaawansowany plugin Pete`a - OpenGL2 obchodzi tą niedogodność i korzysta z rozszerzeń proces pix i wert., które w sposób masowy wykorzystuje opracowany przez ATI TRUFORM™.

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi więc nastepująco - pluginy graficzne nie wykorzystują i nie będą nigdy w pełni wykorzystywały zaawansowanych instrukcji z nowoczesnych kart graficznych gdyż nie pozwala na to budowa samej konsoli. Jednakże możliwe jest częściowe korzystanie z pewnych operacji dla poprawienia prędkości emulacji. Nie spodziewałbym się jednak, że przez tą operację obraz znacząco zyzska na jakości.
2BII!2B
agnieszka
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 08:55

Post autor: agnieszka »

szybkosc jest ok nic mi nie zwalnia a truforum mial zaokraglic postaci co by niestraszyły i byly bardziej przypakowane jak dresy z nazej siłowni szkoda bardzo szkoda
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

agnieszka pisze:... i byly bardziej przypakowane jak dresy z nazej siłowni...
Ciekawe porównanie - muszę zapamiętać :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie będę się wymądrzał bo nie miałem dotąd karty ATI (jesli ktoś chciałby mi sprezentować R9800Pro to jestem za :P ) ale czy to zaokrąglanie postaci nie polega na tym, że katra wygładza kontury - usuwa "schodki" z krawędzi i dodatkowo jakby je rozmywa :?:

Ciężko mi to wytłumaczyć - rzuć więc okiem na screena:
http://www.psemu.pl/forum/gfx/inne/aa.jpg
Taki mniej więcej efekt chcesz uzyskać czy chodzi o całkiem coś innego (opisz jak to wygląda bo opis z pakerami jakoś do mnie nie przmawia :P ) :?:
2BII!2B
Mateuszus
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 grudnia 2003, 20:18
Kontakt:

Post autor: Mateuszus »

Ehhh, mój Geforce 3 nadal dobry, więc po co komu ATI? Chyba nie po to aby nasze postacie w ulubionych grach wtglądały jak dresiki z siłowni ;).
Mistrz i Władca: Mateuszus
Visit: http://mateuszus.deviantart.com !
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Rzekłbym więcej GF3 jest lepsiejszy niż cała masa kart obecnie sprzeawanych typu GF4MX / ATI R91(2)00 czy GF:FX 5200...

... ale taki Radeonik 9800 Pro jednak by mi się przydał coby:
- porównać jak to się ma do mojego FXa
- przetestować najnowsze gierki i porównać z GF
- przetestować na nim pluginy do ePSXe
jak widzisz głównie chodzi o porównanie - jakoś wątpię by R9800P ostro przewyższał mojego FX5800U.
2BII!2B
agnieszka
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 08:55

Post autor: agnieszka »

CO DO KART GRAFIKI TO LEPSZY FX 5800U WIECEJ SIE PISZE GIER POD NIEGO A TE OPTYMALISOWANE POD ATI I TAK SMIGAJA NA NIM SORY ZA CAPSA :roll:
ODPOWIEDZ