PSePSXe v.5

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PSePSXe v.5

Post autor: winter_mute »

Z przyjemnością informuje że ostatnimi czasy (a dokładnie 2 tyg. temu) rozpocząłem prace nad nową wersją Polskiej Strony ePSXe – stąd między innymi brak aktualizacji, ale nie martwcie się nowe materiały trafią na serwer prawdopodobnie w ten weekend. Tak czy owak prace nad 5 wersją PSePSXe są w toku i z chęcią posłucham jakie mielibyście oczekiwania w stosunku do nowej strony, co chcielibyście na niej zobaczyć i jakie zmiany wprowadzić. Ponieważ zaś prace szybko posuwają się do przodu (choć roboty zostało jeszcze masa) z chęcią odpowiem na Wasze pytania związane z postępami czy moją obecną wizją serwisu.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Ja bym proponował na stronkę jakiś konkretny off topic, nie jako w forum ale jako zakładka. Wiem, iż to wymaga dużo pracy nad takim całym osobnym działem, jakim mogła by być np. emulacja ps2 (o, której teraz głośno i której jestem fanem), no ale to jest tylko taka moja rada, która jest niekoniecznie dobra.
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

a może być off-Topic w postaci materiałów (opisy, screeny, pliki) dotyczących pozostałych emulatorów PSXa :?:
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

A czemu nie... niech wszyscy porówanją i zobaczą, że z emu PSX'a, ePSXe jest najlepszy :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Też dobry pomysł ;), no ale jak sie zrobi emulacje ps2 (za 50 lat, gdy już będzie ps18) to emulatory psx padną napewno !!
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A czemu nie... niech wszyscy porówanją i zobaczą ...itd...
To było raczej stwierdzenie niż pytanie bo z racji tego, że materiały są już gotowe (wykorzystam to co znajduje się obecnie na PSX#Emu + parę innych bajerów) taki dział będzie na 100%...
jak sie zrobi emulacje ps2 (za 50 lat, gdy już będzie ps18) to emulatory psx padną napewno!
To jest kwestia dyskusyjna ponieważ:
1) mówimy o stronie która najpóźiej ukaże się w sierpniu 2004 roku, a nie za 50 lat.
2) w obecnej chwili emu PS2 nalezy traktować jako ciekawostke bo w zasadzie to więcej mają wspólnego z PowerPointem niż porządną emulacją.
3) Załóżmy, że zamieszczę takowe materiały - zdajesz sobie sprawę co to wywoła? Jesteś gotowy na lawine pytań w stylu "Teken 4/GT4/FFXII nie chce działać?" i komentarzy w stylu "Ten emu jest do bani, DMC2 nie chodzi, robicie ludzi w ****!"
4) Z tym zapomnieniem to przesada - choć na rynku mamy obecnie Game Cuba (a na choryzoncie widać już nową onsolkę od N) to zważ że masa osób (nie wyłaczając z tego grona mnie) ostro zagrywa się w gierki na emulatorach SNESa, który wcale nie jest konsolą młodą. Tu nie chodzi o pogoń za sprzętem, tu chodzi o możliwość pogrania w supermiodne tytuły, które nie ukazały się na PC. Poza tym skąd pewność, że za 50 lat pojawi się nowe PS, nie wiadomo nawet czy takiego czasu dożyją PCty...

Na chwilę obecną emu PS2 stanowczo mówię NIE ponieważ w moim mniemaniu wywołałoby to więcej zamieszania niż przyspożyłoby komukolwiek jakiś korzyści... Pomysł fajny, sam o tym myślałem ale jak na chwilę obecną nieopłacalny - powiedzmy, że jego realizację odłożymy do czasu gdy emulatory PS2 pokażą swe prawdziwe oblicze w postaci wysokiej kompatybilności (a nie pokazów slajdów i 4 odpalanych tytułów) i porządnej, stałej prędkości (zamiast 1-4, w porywach nawet 30 fps).
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Co do tego, że temat jednak do bani to Ci przyznam racje, a przedewszystkim co do tego, że bylibyśmy zasypani pytaniami, ale w życiu ci nie przyznam racji co do emulacji ps2. Moim zdaniem je dobrze a będzie jeszcze lepiej.
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sesja, sesja – rzecz straszna... ale nie o tym miałem pisać :]
Chciałem Was poinformować o postępach uczynionych nad nową wersją strony, ale po kolei:

Założenia – stworzenie nowej wersji strony ma na celu:
- poprawienie mojej znajomości PHP :P
- zmianę systemu z dostosowanego do wszystkiego PHP-Nuke na mój autorski system w pełni zoptymalizowany dla potrzeb strony.
- poszerzenie zakresu działalności serwisu.
- zwiększenie integracji między stroną, a forum.
- inne cele, które w chwili obecnej wypadły mi z głowy lub dopiero zaistnieją w trakcie tworzenia nowego serwisu.

Zadania – czyli czego można się spodziewać po nowej wersji:
- poprawy występujących obecnie błędów. Bankowo
- szeroko-pojętej wstecznej kompatybilności np. jeśli coś znajduje się na obecnej wersji strony, jest używane przez użytkowników (nie leży odłogiem), na pewno znajdzie się w nowej wersji... co ciekawe będą również działały stare odnośniki (szkoda by było tych wszystkich adresów, które rozdawaliście po całej sieci), sporo to uprościłem więc jeśli ktoś chce dogłębnego opisu działania niech pyta śmiało.
- zmiany profilu? W tej chwili mogę powiedzieć, że niektóre działy znikną, inne się pojawią. Niektóre jedynie zmienią skrypt je obsługujący inne, a niektóre całkowicie się przeistoczą (przynajmniej w planach – jeszcze to omówimy)
- funkcji, o które prosiliście. Spełnienia 90% obietnic jakie dałem czytając Wasze propozycje ulepszenia strony.
- „przywilejów”, ułatwień może i jakiś bonusów dla zarejestrowanych użytkowników forum.

Tu mam wspaniały przykład łączący dwa powyższe punkty – domyślnie strona będzie wyglądała jak obecnie czyli TAK (qrcze, nie czepiać się, podoba mi się ten wystrój), ale każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł zmienić wygląd na TAKI (wystrój forum zmieni się automatycznie na identyczny). Fajne no nie :]

- integracji z forum. Oprócz uprzywilejowania zarejestrowanych użytkowników będzie parę akcentów łączących serwis z forum.
- itd. jeszcze się pomyśli...

Postępy – czyli jak obecnie wygląda strona? Hmmm jak na moje oko nowa wersja jest w 20% gotowa. Obecnie pracuję gównie nad kompatybilnością z obecną wersją, dokładniej pisze własne skrypty pracujące z BD obsługujące Niusy (ukończony w 40%), Download (90%), Linki (80%), Listę Kompatybilności (40%). Skrypty nie korzystające z MySQL są w zasadzie gotowe.
Co dalej? Wykończę wszystko nad czym obecnie pracuję. Napisze skrypty administracyjne. Napiszę skrypty, które zlikwidują dwa obecnie największe kłopoty (statystyki i pady BD). Wykończę nowe działy. Wprowadzę masę udogodnień. Wrzucę do testowania (tak znów będę potrzebował beta-testerów). Poprawki. Wprowadzanie dodatkowych pomysłów, znów poprawki, szlifowanie... testy i zobaczycie nowy serwis w akcji.
Ile to zajmie? Trudno powiedzieć – tempo prac zmienia się jak nastroje mojej kobiety w czasie trudnych dni. W najlepszym wypadku 2 miesiące, w najgorszym 7. Najważniejsze rzeczy są prawie gotowe (mogę zarzucić nawet jakimś działem jeśli ładnie poprosicie), ale chcę, aby nowa strona była prawdziwym krokiem naprzód (który zadowoli zarówno mnie jak i Was oraz nowych odwiedzających), a nie odgrzewanym daniem sprzed roku.
Po co to całe gadanie? No cóż, nie tworzę strony jedynie dla własnej satysfakcji, motorem napędzającym tą machinę jesteście Wy więc potrzebuję jakiegoś info, czego właściwie chcecie (tak wiem, GIER), co Wam się podoba na obecnej stronie i chcielibyście zobaczyć na nowej, jaki materiał powinien być poszerzony. Co zaś Waszym zdaniem jest dziś zbędne i powinno być zlikwidowane w kolejnej wersji strony.
No i oczywiście walcie śmiało z pytaniami – jeśli coś z powyższych informacji wzbudziło Waszą ciekawość i chcecie poznać szczegóły to po prostu pytajcie. Jestem tu po to by odpowiadać na te pytania.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Ja bym proponował "zerżnąć" pomysła :) od pana ..... ( zapomniałem nika... :/) który stworzył stronkę z save statami do epsxe :D, na stronie mógłby to być poprostu oddzielny dział z którego można ściągaś SS które użytkownicy by uploadowali.... Pewnie było by z tym troche kłopotów.... ALE JAKI WYPAS :].
Oczywiście można zorganizować "ekipe" zajmującą się tym działem :twisted: :idea:
Pozdro.
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nio, wreszcie jakaś odp :D

Nic nie obiecuję, pomysł popieram. Jego realizacja zaś stoi pod znakiem zapytania ze względu na fakt, że na nowej wersji znajdą się grywalne, komercyjne tytuły z PSXa. Wszystko zależy od w jakiej formie gry znajdą się w serwisie, ile będą zajmować itd...

Skoro już jesteśm przy tematyce gier. Co powiecie na to by na stronie znalazły się recenzje najciekawszych tytułów z PS. Realizacja - poprzez forum. Sami piszecie, sami oceniacie i komentujecie, najlepsze prace wrzucam na stronę. Problem - muszą się znaleźć osoby, którym chciałoby sie pisać recki.
2BII!2B
ODPOWIEDZ