!Redaktorzy poszukiwani!

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

!Redaktorzy poszukiwani!

Post autor: winter_mute »

Mam kilka wiadomości, zarówno dobrych jak i złych:
1) Na dobry początek dobra. Na stronie powstanie nowy dział – Recenzje, w którym publikowane będą artykuły poświęcone mniej lub bardziej ciekawym tytułom wydanym na Sony PlayStation. Myślę że to zachęci niektóre osoby do wypróbowania emulatora jak i odpalenia konkretnego tytułu na nim (ileż to nie było tematów „Jaka jest Wasza ulubiona gra?”).
2) Teraz zła. Niestety ponieważ w tym semestrze zostałem zasypany robotą nie jestem w stanie pisać samych recenzji. Bo jak tu coś skrobać, gdy od poniedziałku do czwartku mam zajęcia praktycznie od 8 do 18, w piątek zaś kobietę na karku :) A wolny czas spędzam na spaniu i poszerzaniu zawartości obecnych działów.
3) Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Opisana powyżej sytuacja sprawiła że postanowiłem wpuścić powiew świeżości na łamy serwisu i umożliwić wszystkich chętnym zainteresowanym posadę redaktora strony w tym dziale.

Jak to wszystko ma wyglądać? W zasadzie banalnie – każdy kto uczęszczał do szkoły powinien wiedzieć jak napisać wypracowanie, cała trudność zaś polega na tym, że tematem Waszych wypocin nie będą „Egzystencjalne problemy młodego Wertera”, a opis wybranej przez Was gry wydanej na Sony PlayStation (1) czyli PSXa. Jak sama recenzja powinna wyglądać i co powinno się w niej znaleźć (np. opis i ocena szaty graficznej, udźwiękowienia, ogólny opis grywalności, ocena końcowa) omówimy gdy zgłoszą się co najmniej 3 osoby. Co do samej publikacji to sprawa jest banalna – piszecie reckę w Wordzie lub notatniku, wchodzicie na forum, tworzycie nowy temat i kopiujecie do okna swoje wypociny. Moim zaś zadaniem będzie napisanie skryptu dzięki któremu zawartość forum zostanie przeniesiona do osobnego działu na stronie. Tak to mniej więcej wygląda, choć będzie o wiele bardziej rozwinięte np. o możliwość publikacji dla każdego zarejestrowanego na forum użytkownika.

Zapłata? Niestety PSePSXe nie jest serwisem komercyjnym więc nie mogę nikomu zaproponować zysków materialnych w postaci szeleszczących papierków (chyba że po cykierkach ;) ) czy też innej. Co mogę za to zapewnić: możliwość publikacji / zaistnienia na łamach PSePSXe (to chyba jasne), odpowiednie info na stronie poświęconej autorom strony, specjalną rangę na forum, stołek moderatora sekcji recenzji dla najlepszych redaktorów, własną satysfakcję :) Nie jest tego dużo, ale może ktoś się skusi :?:

Sorry, jeśli nie poruszyłem jakiejś kwestii, ale na chwilę obecną wszystko jest w zasadzie do omówienia / uzgodnienia... Jeśli macie jakieś pytania czy obiekcje, piszcie śmiało. Jeśli wszystko jest jasne i chcecie spróbować po prostu dopiszcie (odpowiedzcie) się do tematu zgłaszając swą kandydaturę.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Ja z miłą chęcią zrecenzowałbym pewną gierke ;), ale szkoła mi to bardzo skutecznie uniemożliwia.... (mieliście kiedyś tak że uczycie się przez 2 godziny.... i NIC z tego nie wiecie ?? :D) Ostatnimi czasy robi się naprawde bardzo źle i praktycznie nic nie mogę na to poradzić.... w przyszłości jestem jak najbardziej chętny do zapostowania swojej recki :]
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Ja również mógłbym dożucić parę recków, gier które mam. Chociaż nie wiem, czy mi na to czas pozwoli, jakby co to możecie na jakieś2-5 recków zawsze liczyć.
Romek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

OK, jestem zwarty i gotowy ;)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ja się nawet nie wpisywałem, bo wyszedłem z założenia, że nie zapomnisz o mnie przy rozdziale zajęć :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ok, w takim razie przyszła kolej na ustalenie w jakiej formie będą publikowane recenzje. Proponuje by były to zrobione według nastepujacego szablonu:
- wstęp, czyli czemu wziąłeś na widelec powyższy tytuł
- rozwinięcie czyli słów kilka o tym co fajne i niezbyt fajne w danej grze
- zakończenie, czyli jak dany tytuł ma się na tle innych pozycji.
Oceny:
- szata graficzna
- udźwiękowienie
- grywalność
- ocena końcowa złożona suma trzech powyższych.

Oczywiście jest to najbardziej ogólny pogląd na dany problem i warto by było wyskrobać przykładowy artykuł czy podać linka do jaiegoś gotowego, na podstawie którego możnaby się wzorować.... więc jesli macie jakieś propozycje bądź znacie stronę z naprawdę fajnymi reckami to czekam na Wasze propozycje.

Sam poszukam czegoś ciekawego jak wróce do momq.
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

ocena końcowa złożona suma trzech powyższych
Liczymy średnią arytnetyczną, czy ważoną? Któryś z działów (typu grafa, dźwięk) ma być bardziej brany pod uwagę czy wszystkie są równoprawne? ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Liczymy średnią arytnetyczną, czy ważoną? Któryś z działów (typu grafa, dźwięk) ma być bardziej brany pod uwagę czy wszystkie są równoprawne?
1. Arytmetyczną - nie utrudniajmy sobie życia (no chyba że bardzo chcesz to możesz policzyc i wazoną + wariancję + odch. standardowe i wyznaczyć wykres ocena = f(kategorii) wraz z prostą regresji do niego :P )
2. Chyba najsprawiedliwsze będzie gdy wszystkie działy potraktujemy na równi.
Tak wygląda moje zdanie, jeśli ktoś się z nim nie zgadza bądź ma jakieś sugestie niech pisdze śmiało. W zasadzie to Wy będziecie pisać recki i to od Was zazleży jak będą one wyglądać. Ja mogę jedynie podsuwać pomysły i proponować pewne rozwiązaania np:

Udało mi się przejrzeć kilka stron z recenzjami i doszedłem do wniosku, że można by zamieścić kilka dodatkowych żeczy tj.: początkowe info o grze czy screeny... tak by recenzja składała się z 4 części (dla lepszej widoczności rozdzieliłem je "linią") > info, tekst (min. 1 str A4, złożony ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia :) ), linki, ocena, tak by wyglądało to mniej więcej w ten sposób >
Tytuł: Tekken 3
Gatunek: Bijatyka
Wydawca: Namco
Rok wydania: 1998
--------
Jeżeli spojrzeć na listę mordobić wydanych na konsolę Sony PlayStation to bez dwóch zdań na czołowe miejsce wysuwa się trzecia część kultowej już serii Tekken, która ...

Warto zadać sobie pytanie co cóż takiego wyróżnia Tekkena wśród całego multum innych mordoklepek? Po pierwsze doskonała grafika, dzięki której gra jest jednym z najładniejszych tytułów wydanych na PSXa. Nie ma tu mowy o niedociągnięciach, wszystko – tła, modele i animacja postaci, wstawki filmowe - jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Po drugie mnogość opcji...

Reasumując stwierdzić można, że Tekken 3 to nie tylko jedna z najlepszych giwer wydanych na PSXa, ale również jeden z najlepszych tytułów w swym gatunku. Może jest to stwiedzenie trochę przesadzone, ale założe się że znajdą się osoby, które....
--------
Kilka screenów z gry:
(mogą być, ale nie muszą, możecie wykorzystać te z galerii, bądź udostępnię Wam miejsce i odpowiedni skrypt na wrzucanie plików).
<center>|Screen 1| |Screen 2| |Screen 3|</center>
--------
Oceny >
Grafika: 10/10
Dźwięk: 10/10
Grywalność: 10/10

Ocena końcowa: 10/10
Co Wy na to :?: Jakby to się prezentowało :?: Coś może dodać, cosik ująć... czekam na opinie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Wydaje mi się że skala ocen nie powinna być taka mala ... (0 - 3) :P niektóre gry są tak dobre że grywalność przewyższa wagą 100000x dźwięk ;p.....
Ps. Niech ktoś się odważy napisać recke T3 przedemną to ukatrupie LOL :]
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Coś może dodać, cosik ująć
Taaa - ująć trochę oceny z Tekkena ;-)
wyznaczyć wykres ocena = f(kategorii) wraz z prostą regresji do niego
Ale regresja ma być liniowa czy wielomianowa (a jak ta drugo to którego stopnia) i czy nanieść niepewności pomiarowe? ;-)
Edit - Dopiero teraz zauważyłem że chciałeś "prostą regresji", więc mam odpowiedź na jedną część pytania, ale to z niepewnościami jest nadal aktualne ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ