Pisanie gier

Piszta co chceta
kain_z
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2004, 22:30

Pisanie gier

Post autor: kain_z »

Witam!
Czy ktoś wie w czym pisane są gry na psx lub czym kompilowane :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kiedyś mielismy identyczny temat, ale coś mi się zdaje, że przepadł przy zmianie serwera...

Tak czy owak,
1) AFAIK komercyjne gry na PSXa są pisane w C++ i kompilowane za pomocą specjalneko kompilatora dostarczaqnego przez Sony (nie ma jak trzepać kapuchy na wszystkim czym się da - to by tłumaczyło skąd wzięła się cała ta kasa z licencji)

2) Sony Net-Yaroze czyli zestaw (zmodyfikowana konsola PSX + soft) dla prawdziwych zapaleńców umozliwiający własnoręcznę pisanie softu dla tego systemu... na temat kompilatora niestety nic mi nie wiadomo...
edit: coś jednak znalazłem > kompuilator w NY również pochodził od Sony (choć była to wielce ograniczona wersja) a soft pisany był w C.
2BII!2B
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

Jest jeszcze 3 możliwość: Blade PSX libraries [Freeware]. W telegraficznym skrócie. Piszesz w C++ program dokładasz pare bibliotek BLADE'a , kompilujesz to w kompilatorze bladea i już możesz wypalać programik na CD. PSX łyka to bez problemu.
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
ODPOWIEDZ