Emu + PC kierownica =analogowe skrecanie

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Emu + PC kierownica =analogowe skrecanie

Post autor: chinek »

Witam,
Mam takie pytanie, czy ktos zna jakies emu PSX'a na PC, ktory umozliwialby grac np w Gran Tourismo, na kierownicy, ale tak zeby skrety chodzily analogowo :?:
Kierownica jest z PC'owa

Z gory dzieki za info 8)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobre pytanie - probowałem już na ePSXe jak i innych emulatorach i okazauje się że można grać na kierownicy. Niestety jak sam zauważyłeś sterowanie odbywa się za pomocą krzyrzaka cyfrowego, zamiast analoga co niesamowicie utrudnia (w zasadzie wręcz uniemożliwia) grę.
Wracając jednak do pytania - NIE, nie spotkałe się z emulatorem czy wtycza umozliwiającą poprawną obsługę kierownicy. Miejmy jednak nadzieję, że kiedys powstanie plugin dedykowany specjalnie dla tego kontrolera do tego czasu polecam gorąco zaopatrzenie się w dobrego PSXowego pada gdyż jest to w chwili obecnej najlepszy kontroler dla emulatorów PSXa i nie tylko (świetnie gra się na nim pod emu NESa, SNESa, WSC, GBA, N64 itd. itd.).

BTW; co zrobiłeś ze swoim avatarkiem (tym obrazkiem poniżej nicka/loginu)
2BII!2B
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

Post autor: nosmile »

A jakże. Pad psxowy plus przejściówka USB rządzi, Gran Turismo 2 działa wtedy przepięknie łącznie w wibracjami. Polecam.
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

No to jest wielki bol, ze nie ma pluginu pod kierownice. Juz mniejsza o pedaly, ale zeby uklad kierowniczy byl analogowy :)
Wiem ze padzik od PSX jest the best, ale musialbym zakupic przejsciowke (ktorej w poblizu nie moge dostac- w jednym sklepie to kolo powiedzial ze takie cos nie istnieje - lamer ;) ) z samym padem nie bedzie problemow, bo o to juz latwiej :)

-----> winter_mute
No jakis problem mam :) chcialem na poczatku dac gif'a, no ale chyba nie obsugiwany jest ten format, przerobilem wiec na jpg'a i tez zonk. Myslalem ze to wina firewalla, ale jak go wylaczylem, od razu zalapalem wira :) i tak jakos zaprzestalem :)
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ad.1. Przejściówki są do nabycia np.:
http://gekon.qs.pl/index.php?grupa=PS2&od=21
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25046938
jak się dobrze poszuka to się znajdzi i inne.

Ad.2. Był mały błąd - już poprawiłem i upload avatarów znów powienien działać.
2BII!2B
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

Miałem kiedyś taką przejściówkę (allegro) i nie działa na niej poprawnie emulacja sterowania analogowego w GT 1&2.
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

hehe, widze ze najlepszym rozwiazaniem jest kupno konsolki :)
No ale trudno, trzeba miec nadzieje, ze kiedys, ktos zrobi jakiegos plugina pod kierownice :)
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

Te przejściówki USB podobno działają dobrze.
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Potwierdzam powyższe, gdyż posiadam właśnie taką przejściówkę USB (oczywiście produkcji Manty) i nie miałem z nią jak dotąd żadnych kłopotów... sterowanie analogowe nie sprawia najmniejszych problemów, a wibracje co nie zdarzyło mi się wcześniej (miałem 2 PCtowe pady) hulają aż miło.
2BII!2B
ODPOWIEDZ