[pytanie] memcards

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Jiro
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:27

[pytanie] memcards

Post autor: Jiro »

Witam!
Chcialem zapytac na jakiej zasadzie dzialaja memcards w epsxe? Tzn. chodzi mi dokladniej o to czy na takiej jednej karcie wejdzie tylko jeden save(jak gralem wGran Turismo 2 to za drugim razem nadpisywal mi ten stary, ale gdzies wyczytalem ze mozna nawet 16 save'ow umiescic na jednym pliku, tylko jak skoro juz za drugim razem mi nadpisal)? czy mozna bezproblemowo zmienic nazwe memcards? czy np. slot1 moge uzywac do Gran Turismo a slot2 do Final Fantasy?

To by bylo na tyle. :)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Memorki działają tak jak normalnie na PSX'ie czyli (wydaje mi się że mylisz memorki ze Save Stat'em i jego Slotami...):
- ilość save'ów jakie na jednej memorce zmieścisz zalezy od gry - save jednej zajmmie Ci od razu wszystkie sloty na memorce, a innyj tylko jeden
- jak nie chcesz nadpisywać saveów to wybieraj inny slot i po problemie
- dla każdej gry możesz mieć osobną memorkę (wystarczy sobie w opcjach ścieżkę zmienić), a same memorki możesz nazwać jak chcesz, byle podana w emulatorze ścieżka się zgadzała, co do Save State'ów to każda gra ma swoje, więc nie nadpiszesz gry z GT tą z FF

Czym się różni Save State od memorki? Save Sate'm możesz zapisać grę w kazdym momencie, ale masz do dyspozycji tylko 5 slotów na daną płytkę, a za pomocą memorek mozesz zapisywać tylko w tych miejscach w grze, w których jest tzw. Save Point

Coś jeszcze :-)?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Jiro
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:27

Post autor: Jiro »

dzieki wlasnie o to mi chodzilo :D
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Polecamy się na przyszłość (wystarczająco uprzejmie jak dla Ciebie C1REX? :P)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Edit: znów się spóźniłem, ale jako że się namęczyłem nad pisaniem to wiadomość zostawię :)

Tak jak pisał Mortus, sprawa wygląda identycznie jak na PSXie
Tzn. chodzi mi dokladniej o to czy na takiej jednej karcie wejdzie tylko jeden save
Na memorkę wchodzi 15 bloków.Domyślnie gry zapisują savy na 1-3 blokach tak więc na memorce zmieścisz od 5 do 15 save`ów
jak gralem wGran Turismo 2 to za drugim razem nadpisywal mi ten stary, ale gdzies wyczytalem ze mozna nawet 16 save'ow umiescic na jednym pliku, tylko jak skoro juz za drugim razem mi nadpisal
Niektóre gry tj. GT2 zamiast dawać możliwość wybory bloku zapisują aktualny postęp na już istniejącym save`ie. Jednakze np. zapisanie Replayów spowoduje zajecie kolejnych bloków na memorce. Możesz to bezpośrednio (bez użycia dodatkowego oprogramowania) prześledzić uruchamiając polecenie {File > Run BIOS} z menu i wybierając opcje MemCards z wyświetlonego ekranu.
czy np. slot1 moge uzywac do Gran Turismo a slot2 do Final Fantasy?
Zazwyczaj tak bo nie spotkałem się z wieloma tytułami, które nie obsługiwałyby obydwóch wejść/slotów memorek.
2BII!2B
ODPOWIEDZ