postrzępiona grafika :(((((

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

postrzępiona grafika :(((((

Post autor: mazgaj1 »

witam
troszke mnie to dziwi ale kiedy włączam wsyzstko jedno jaką grę na emulku 1.60 ofkoz 8) to zawsze jest taka "postrzępiona" grafika normalnie WSZYSTKO :( jak mozna temu zapobiec ??? za slaba karta zły sterownik czy cos jeszcze ???
dzienks za pomoc :roll: :roll: :roll: :wink:

I jeszcze jedno gram sobie w winning eleven 2002 trening :) i daje sobie rzut wolny przymierzam daję siłę i gościu jak kopnie piłkę to nagle gra zwalnia i tak leeeeeeeeeeeeeci :(:(:(:(:( aż doleci za linię bramkową i nagle gra przyspiesza :roll: strasznie mnie to denerwuje :( czy jest to wina sterów dźwięku ty też zripowanej wersji ???????????
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

to zawsze jest taka "postrzępiona" grafika normalnie WSZYSTKO
Zdefiniuj dokładnie znaczenia słowa postrzępiona :?: Niska rozdzielczość, schodki na krawędziach, żle nałożone tekstury czy co :?:
daję siłę i gościu jak kopnie piłkę to nagle gra zwalnia i tak leeeeeeeeeeeeeci aż doleci za linię bramkową i nagle gra przyspiesza strasznie mnie to denerwuje czy jest to wina sterów dźwięku ty też zripowanej wersji ??
Stawiam na źle zripowaną muzykę / dźwięk - identycznie jest przy bezpośredniej grze z SS (w której jest naturalny rip muzy i części dźwięku), gra czasami tak zwooooolniiiii, że głowa boli, a za jakiś czas znów działa normalnie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ja od razu proponuję zastosować combo [Texture filtering : 1-6 + Screen smoothing] - oczywiście, zakładając, że używasz Pete's OpenGL. Na software'owych plugach zawsze będziesz miał 'strzępy' - ale tylko w kwestii 3D (za to dwuwymiarowe tytuły zyskują drugą świeżość, dzięki odpowiednim filtrom graficznym).
Tak na przyszłość - jeśli piszesz o problemie natury technicznej, staraj się jednocześnie umieszczać info nt. sprzętu oraz konfiguracji pluginów - to bez wątpienia przyspieszy jego rozwiązywanie, co będzie na rekę zarówno dla Ciebie, jak i dla nas ;).
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

winter_mute pisze:
to zawsze jest taka "postrzępiona" grafika normalnie WSZYSTKO
Zdefiniuj dokładnie znaczenia słowa postrzępiona :?: Niska rozdzielczość, schodki na krawędziach, żle nałożone tekstury czy co :?:
daję siłę i gościu jak kopnie piłkę to nagle gra zwalnia i tak leeeeeeeeeeeeeci aż doleci za linię bramkową i nagle gra przyspiesza strasznie mnie to denerwuje czy jest to wina sterów dźwięku ty też zripowanej wersji ??
Stawiam na źle zripowaną muzykę / dźwięk - identycznie jest przy bezpośredniej grze z SS (w której jest naturalny rip muzy i części dźwięku), gra czasami tak zwooooolniiiii, że głowa boli, a za jakiś czas znów działa normalnie.
jeśli chodzi o te "strzępy" to chodzi mi o tzw. SCHODKI które w nowszych grach pojawiają się kiedy karta graficzna nie ma antialiasingu 8)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zwiększ rozdzielczość, włącz AntyAliasing w ustawieniach k. graficznej, ew. opcje 2xSAI w ustawieniach wtyczki wideo.
2BII!2B
ODPOWIEDZ