ff9 na epsxe -problem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
fanto
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2004, 11:07

ff9 na epsxe -problem

Post autor: fanto »

cze
zainstalowalem epsxe zgodnie z opisem w dziale artykuly, bios scph1001 itd odpalam gre i wsyztsko po koleji sie pieprzy :( tzn : grafika leci za szybko razem z muzyka, gdy zmieniam pluginy to obraz idzie dosyc normlanie ale troche sie wcina i tak samo jest z dzwiekiem, ale da sie przezyc, wchodze do gry tocze pierwsza walke i tu zonk: nie ma manu walki wogole:( musze na slepo wybierac atak itd wiecie o co chodzi. wie ktos jak dobrze skonfigurowac epsxe?:> napenwo TAK:)

najlepiej ktos kto gra juz w ff9 przez emu i chodzi u niego jak miodzi aha i odpalam gre z ISO na dobrym sprzecie bo athlon 1,7 itd


pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1) Korzystaj z ePSXe ver. 1.5.2, gdyż najnowsza odsłona emulatora (1.6.0) słabiej obsługuje FF 9 (i nie tylko)
2) Zastosuj się do wskazówek z listy kompatybilności - FF 9
3) Zapoznaj się z tym artykułem i skonfiguruj analogicznie wtyczkę graficzną, której używasz.
[EDIT - przenoszę do 'Gry']
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2004, 15:37 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
fanto
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2004, 11:07

Post autor: fanto »

dzieki BzyRes napewno sprobuje, biore sie do pracy ;)

godzina pozniej:

no no jestem prawie zachwycony, ale mam maly problem z szybkoscia gry, otoz filmik opening leci z predkascia okolo 300klatek na sekunde:| nawet ustawienia limitu nie pomagaja, a gdzy wchodzi do menu to sie uspokaja i jest 60 k/sek to chyba dobra predkosc , da sie ja uzyskac na rozdzielczosci 1024x768, ale ja juz zglupialem, jaka jest oryginalna szybkosc gry? czy ktos wie? bo ja juz sam nie wiem mysle ze 60 jest dobrze a czy da sie zmienic predkosc filmiku? napewno tak ale jak :)


5 minut pozniej:

ok juz wszystko dziala;) nie odpisujcie jzu na ten post

pozdrawiam


15 minut pozniej:

a jednak nie:/ wszystko jest ok dalem limit klatek/sek ale gdy toczy sie walka predkosc skacze od 60 w dol az do 15 to nii daje ciekawego efektu:/ co trzeba zmienic? pomozcie

pluginy ktorych uzywam to:
grafika:Pate's OpenGL Driver 1.75
dziwek:eternal SPU Plugin 1.41
cd-romu nie uzywam

bios:scph7502-PAL lub scph1001-usa
moj komp to:
kt3 333mhz athlon 1,7 xp geeforce2 mx 400 256mb ram DDR, dysk stary segate 9,6gb to chyba wszystko, aha i dzwiek skonfigurowany czyli ac'97
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Spróbuj zmniejszyć niektóre wartości w konfiguracji wtyczki graficznej:
>Color Depth - 16bit
>Texture Filtering - kombinuj, ustaw sobie w zależności od preferencji
>Framebuffer Acces - 0
Ponadto wyłącz wszelkie bajery typu antyaliasing/f. anizotropowe we właściwościach karty graficznej.
Powinno pomóc ;]
Nagash_Jr
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2004, 19:34

Post autor: Nagash_Jr »

Hej dopiero się zapisałem a że nowego wątku nie ma sensu otwierać to chciałbym tutaj zapytać się o pewną sprawę...

Na 1 płycie FF9 (po wejściu na latający statek) podczas animacji zawiesza mi się gra...czy to może jakiś błąd w ustawieniach czy po prostu coś nie tak z obrazem :? Pluginy i resztę zainstalowałem zgodnie ze znalezionymi tutaj wskazówkami....

Gra jest świetna i naprawdę chciałoby się pograć dalej.....
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Na początku spróbuj zrzucić grę do ISO i grać z obrazu (File>Run ISO). Jeśli nie pomoże, to podaj więcej szczegółow:
1)Z jakiej wersji gry korzystasz?
2)Jest to oryginał, czy 'kopia bezpieczeństwa'?
3)Jeśli oryginał, to z jakim ustawieniem regionu (PAL/NTSC, możesz podać także wersję językową)?
EDIT
Zakładam, że zajrzałeś do listy kompatybilności na stronie oraz zapoznałeś się z gotowymi konfiguracjami dla FF7/9 (dział 'Artykuły') ;].
Nagash_Jr
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2004, 19:34

Post autor: Nagash_Jr »

To właśnie jest ISO...od znajomego. Angielskojęzyczna, starałem się zrobić sztuczkę z PPF ale nie pomaga...dalej zawi w tym samym miejscu...I do tego filmu nie miałem żadnych problemów....
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Sprawdzałeś, czy działa na konsoli? Może ISO jest jakieś padnięte...
Spróbuj zmienić emulator (na np. CVGS'a), przejść na nim zacinający się etap gry (film), zapisz grę, przerzuć się spowrotem na ePSXe i odczytaj save'a.
Inne rozwiązania nie przychodzą mi do głowy :/.
Nagash_Jr
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2004, 19:34

Post autor: Nagash_Jr »

Ruszyło na wersji 1.52...Ale to dziwne czemu nie chciało przejść na 1.6 :? ? Zresztą nieważne..Dzięki za pomoc :lol:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Byłem przekonany, że przeczytałeś w całości ten wątek...
Kilka postów wyżej:
1) Korzystaj z ePSXe ver. 1.5.2, gdyż najnowsza odsłona emulatora (1.6.0) słabiej obsługuje FF 9 (i nie tylko)
Trochę się napociliśmy, ale to nic nie szkodzi - grunt, że gra działa bez problemów ;].
ODPOWIEDZ