Kłopot z ePSXe 1.6.0

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Venom 333
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 lipca 2004, 16:29

Kłopot z ePSXe 1.6.0

Post autor: Venom 333 »

Witam

Mam problem z ePSX 1.6.0 - wszcześniej wszystko było OK, ąż tu nagle,
pewnego dnia gdy chciałem sobie zagrać w Fighting Force 2 na ePSXsie 1.6.0 (wcześniej grałem i wszstko było OK) gdy włączyłem Load State - nagle przed oczami pojawił mi się komunikat Wystąpił problem z aplikacją ePSXe.exe i zostanie ona zamknięta, przepraszamy za kłopoty

To samo dzieje się, gdzy w czasie gry wejdę wo Windowsa (mam WIN XP), a potem naciskam Continue - nie wiem czym jest to spowodowane,
ponieważ wcześniej mi wszystko chodziło idealnie - a problem mi się pojawił nagle, nie zmieniałem nic w pluginach, ani w biosach !

Muszę zaznaczyć, że inne wersje np. 1.5.2 - nie psują mi się, wszystko działa OK

A plik nie może być uszkodzony, ponieważ ściągałem z kilu żródeł, kasowałem odzipowywałem, itp ... :((( - dodatkowo chcę zaznaczyć, że na moim drugim kompie TEN SAM ePSXe 1.6.0 DZIAŁA BEZ ZARZUTÓW!

Czy ktoś może wie, w czym jest problem ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Odnośnie błędu nie przychodzi mi nic do głowy - w przypadku WIN XP problem może stwarzać zarówno 'wszystko', jak i 'nic'.
Ściągnij i uruchom ten pliczek - usuwa on wszelkie ustawienia ePSXe z winshit'owego rejestru. Po wykonaniu zabiegu, rozpakuj ePSXe (wraz z pluginami, biosem, etc.) od początku. Działa ?
Venom 333
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 22 lipca 2004, 16:29

Post autor: Venom 333 »

Wszystko zrobiłem, ale niestety nadal nie działa :( :( :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ja obwiniałbym następujące kwestie:
1) sterowniki:
- zainstaluj ASPI layer 1.7, po instaacji nowszej/starszej wersji są problemy
- zainstaluj nowe stery dla karty graficznej - stare steryczęsto powoduja bugi.
-> dodatkowo upewnij się że głębia kolorów ustawiona we wtyczce wideo (np 32bity) odpowiada tej ustawionej na pulpicie windows - taka głupota, a może spowodować błąd
-> dodatkowo jeśli posiadasz kartę GF3/4 Ti i korzystasz z Pertes OpenGL2 włącz odpowiedni sgf we wtyczce graficznej
2) wirus - http://skaner.mks.com.pl/skaner.html - nie ma lepszego rozwiązania
3) sprawdź czy nie masz problemów z DX {Start > Uruchom > dxdiag}

Posprawdzaj powyższe, pisz o rezultatach, napewno się coś wykombinuje.
2BII!2B
ODPOWIEDZ