Multitap (4 player) w Crash Bash ! Problem

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Casillas14
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 13:41

Multitap (4 player) w Crash Bash ! Problem

Post autor: Casillas14 »

Na początku:
Łelcam maj frends ! Aj em niu !

A teraz do rzeczy:

Mam problem z multitap w grze Crash Bash (ePSXe v.1.6.0.)

Otóż mam zaznaczoną ową opcję w emulatorze, ale gdy próbuję odpalić tryb Battle, nie mogę wybrać gry dla 3 czy 4 osób. Te opcje są nieaktwyne, w dalszym ciagu mogę wybrać dla 1 lub 2 osób.

Błagam o szybką pomoc bo się z kumplami dzisiaj zanudzę ]:->
j/o
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Witam serdecznie nową duszę na forum :).

> Masz podpięte i skonfigurowane 4 kontrolery (zarówno w systemie jak i w emulatorze) ?
> Czy w konfiguracji gamepadów zaznaczona jest opcja Digital lub Digital/Analog
(z wiadomych przyczyn opcja Disable uniemożliwi granie ;]) ?

Dzisiaj już raczej nici z partyjki w większym gronie, ale kombinuj - nie ma prawa nie działać.
Casillas14
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 13:41

Post autor: Casillas14 »

BzyRes pisze:Witam serdecznie nową duszę na forum :).

> Masz podpięte i skonfigurowane 4 kontrolery (zarówno w systemie jak i w emulatorze) ?
> Czy w konfiguracji gamepadów zaznaczona jest opcja Digital lub Digital/Analog
(z wiadomych przyczyn opcja Disable uniemożliwi granie ;]) ?

Dzisiaj już raczej nici z partyjki w większym gronie, ale kombinuj - nie ma prawa nie działać.
Pad 1, 3 oraz 4 to klawiatura i są wszystkie ustawione na Digital. Pad 2 to ... pad :-P i jest ustawiony na digital/analog. I ciągle niechce mi odpalić. 3 i 4 player ciągle są na szaro i nie można wybrać... jezu! Pomocy ! BTW: wiecie skąd mogę ściągnąć Crash Team Racing ? ;]
j/o
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Kontroler no. 1/3/4 to klawiaturA, czy klawiaturY ?
NA PEWNO zaznaczyłeś opcję MULTITAP w konfiguracji Game Pada ?
Poszukaj w ustawieniach CTR modułu do obsługi Multitapa - być może opcję nalezy najpierw uaktywnić w samej grze. Sam bym sprawdził, ale tak się składa, że pożyczyłem tą grę znajomemu i raczej nieprędko ją odzyskam.
BTW: wiecie skąd mogę ściągnąć Crash Team Racing ? ;]
Utwierdź mnie w przekonaniu, że to był żart... Jeśli nie, to jak najszybciej zapoznaj się z regulaminem forum i stosuj się do nakazów w nim zawartych.
Casillas14
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 13:41

Post autor: Casillas14 »

BzyRes pisze:Kontroler no. 1/3/4 to klawiaturA, czy klawiaturY ?
NA PEWNO zaznaczyłeś opcję MULTITAP w konfiguracji Game Pada ?
Poszukaj w ustawieniach CTR modułu do obsługi Multitapa - być może opcję nalezy najpierw uaktywnić w samej grze. Sam bym sprawdził, ale tak się składa, że pożyczyłem tą grę znajomemu i raczej nieprędko ją odzyskam.
BTW: wiecie skąd mogę ściągnąć Crash Team Racing ? ;]
Utwierdź mnie w przekonaniu, że to był żart... Jeśli nie, to jak najszybciej zapoznaj się z regulaminem forum i stosuj się do nakazów w nim zawartych.
Kontrolery 1/3/4 są ustawione na jednej klawiaturze. Tak na pewno zaznaczyłem opcję multitap. W ustawieniach CTR? Prędzej CB :] Ale chodzi Ci o opcje po odpaleniu gry, te w menu głównym? Jeżeli tak to nie ma tam nic takiego. Czy może to być wina biosu, czy czegoś podobnego?

PS. Tak to był żart, bo po co by było ":]" :-D (a tak na sero to liczyłem że jakiś idiota mi odpowie, nie no spox dżołk :D)
j/o
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

zobacz na pudełku czy gra wspiera multitap czy linka > jesli to drugie to nie dasz rady grac na 4 osoby na raz. Do tego potrzebneby były 2 konsole połączone kabelkiem (przy czym 2 osoby siedza przy jednej, a 2 następne przy 2giej konsoli). Multitap natomiast umożliwia podłączenie 4 Duali do 1 portu - 4 osoby grają na 1 konsoli. Obakaj sprawę, opisz rezultaty.

Sam też sprawdże jak będę miał troche sił bo mam kilka gierek wspierających MT (niestety CB nie ma wśród nich :( )
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Kontrolery 1/3/4 są ustawione na jednej klawiaturze.
Trzech na jedną ? ;] Nie wiem kto wytrzyma taką katorgę, ale życzę powodzenia :}.
W ustawieniach CTR? Prędzej CB :]
Było nie motać ;].
zobacz na pudełku czy gra wspiera multitap czy linka
Zostanę wyręczycielem i napiszę, że CB z całą pewnością obsługuje MT.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobra, CB rzeczywiście obsługuje MT
1. sprawdź czy łatka PPF temu zaradzi > http://www.ngemu.com/psx/misc.php?action=ppf
2. ustaw klawiaturę na kontrolery nr. 2,3,4 a pad (czy co tam masz) na 1
3. gdy wystapi problem pobaw się klawiszami F5 i F6 - podobno pomaga.

sprawdziłem MT na CTR - 4 osobowa gra przebiega bez problemów
2BII!2B
ODPOWIEDZ