FF8 - włóż kolejne CD

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Nanami
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 21:31
Kontakt:

FF8 - włóż kolejne CD

Post autor: Nanami »

Witam, jestem nowa.

Mam pewien problem z grą Final Fantasy 8. Mam oryginalne płyty, jak ktoś sie blizej interesuje, to wie ze jest na 4 płytach. Po przejsciu jednej płyty wyskakuje prośba o włozenie kolejnej płyty, w moim przypadku z CD1 na CD2. Otwieram naped, zamieniam płyty. Zamykam, a po chwili napis, ze "wrong CD". Ale ja jestem pewna ze to dobra płyta! Oczysciłam, nic dalej to samo. I szukam rady u Was.

W normalnym PSX'ie podczas zamiany wszystko przechodziło gładko. Mam naped LG 52x Max, gra działa dobrze. Moja wersja ePSXe to 1.5.2. Moze ktos wie czemu mój naped nie chce czytac poprawnej płytki, albo spotkał sie z czyms takim i zna sposób, bym mogła grac dalej?

Pozdrawiam :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam,

Aby dokonać pełnej zmiany dysku w ePSXe musisz:
a) po wyświetleniu napisu wyjść z gry do okna emulatora - klawisz "Escape"
b) wyjąć CD1
c) włożyć CD2
d) w oknie ePSXe wybra.ć {File > Change Disc > CDROM}

BTW; Miło widzieć kogoś z Olkusza - byłem tam kiedyś i muszę przyznać że jest całkiem ładne miasto.
2BII!2B
Nanami
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 21:31
Kontakt:

Post autor: Nanami »

Wielkie dzięki za odpowiedz....

...ale mój nie-powiem-jaki napęd dalej nie chce czytać CD2 :evil: Zrobiłam tak jak napisałes w punktach, napewno dobrze. I nic. Dalej to samo "Wrong CD". Chyba sobie zrobie ISO. Czy mozna z CD przejsc na ISO? Bo ja musze dalej grac a mój naped jest nienormalny 8)

PS. Też bardzo lubie moją miejscowość! :D
Nanami
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 21:31
Kontakt:

Post autor: Nanami »

Witam ponownie,

Zrobiłam ISO i juz wszystko działa poprawnie! Precz z moim CD Room'em 8)

Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ