FF9 na PSX

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

FF9 na PSX

Post autor: rafalkam2b »

Cześć, mam takie pytanie. Mam FF9 (kopia zapasowa) na kompie. Skonfigurowałem emulator (Epsx) jak trzeba i wszystko chodziło OK ale teraz kiedy doszedłem do Memori postanowiłem wyjść na mapę i skompletować chocograf. Gdy już tego dokonałem gra strasznie wolno chodzi (tylko jak jestem na mapie - ale co dziwniejsze jak jeżdżę na chocobo to jest wszystko ok) Co to może być? Gra jest pełna - czyli nic nie wycinano, wszystkie filmiki i muzyka są. Konfiguracja mojego Epsx'a to:
bios - scph7502
plugins - cdrPeops.dll, gpuPeteD3D.dll, gpuPeteDX6D3D.dll, gpuPeteOpenGL.dll, spuEternal.dll, spuEternalL.dll
emulator to epsx 1.6.0
Wszystko zostało dobrze skonfigurowane tak że do tej pory nie było problemów.

Mam jeszcze jedno pytanie - dostałem ostatnio PS1 i PS2. PS1 był chyba przerabiany bo odtwarza kopie Tekkena 3. Jakie pliki powinny się znaleźć na cd-r żeby mi FF9 poszło na PS1. Podaje jakie pliki mam:
Final Fantasy 9 psx cd1 (brak rozszerzenia ale podejrzewam że ma rozszerzenie IMG )
Final Fantasy 9 psx cd1.CCD
Final Fantasy 9 psx cd1.cue
Final Fantasy 9 psx cd1.sub
Final Fantasy 9 psx cd2 (tak samo jak w pierwszym przypadku)
Final Fantasy 9 psx cd2.CCD
Final Fantasy 9 psx cd2.cue
Final Fantasy 9 psx cd2.sub
Final Fantasy 9 psx cd3 ( tak samo jak w pierwszym przypdaku)
Final Fantasy 9 psx cd3.CCD
Final Fantasy 9 psx cd3.cue
Final Fantasy 9 psx cd3.sub
Final Fantasy 9 psx cd4 ( tak samo jak w pierwszym przypadku)
Final Fantasy 9 psx cd4.CCD
Final Fantasy 9 psx cd4.cue
Final Fantasy 9 psx cd4.sub

Proszę o pomoc!
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Aby wykonć kopię zapasową płyty na PSX'a (bo oczywiście oryginała masz ale nie chcesz go eksploatować nadmiernie :P) musisz programem pokroju Nero nagrać poszczególne obrazy na płytki (jest tam opcja chyba image to CD... nie masz kopiować plików na żywca), następnie z prędkością maksymalnie x4 (z wyższymi laser PSX'a może sobie nie poradzić) wypalić na porządnej płytce (np. niebieskim Verbatimku). To tyle - powinno działać.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

musisz programem pokroju Nero nagrać poszczególne obrazy na płytki
Ja bym proponował CloneCD (z profilem Libecrypt oczywiście) bo za pomocą tego softu gra została zrzucona na dysk twardy (świadczy o tym rozszerzenie pliku - *.CCD = CloneCD)
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Nie mogę nagrać tego clonem, jak wybieram żeby nagrał ten plik CCD to nie mogę kliknąć przycisku dalej.
Poza tym mam jeszcze jedno pytanie - czy PS2 obsługuje płyty DVD+R/RW i DVD-R/RW - pytam bo będę miał nagrywarkę od soboty i nie wiem jakie płyty kupować
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie mogę nagrać tego clonem, jak wybieram żeby nagrał ten plik CCD to nie mogę kliknąć przycisku dalej.
Podejrzewam, że skończyła się 'licencja' programu...
Poza tym mam jeszcze jedno pytanie - czy PS2 obsługuje płyty DVD+R/RW i DVD-R/RW - pytam bo będę miał nagrywarkę od soboty i nie wiem jakie płyty kupować
Jeśli posiadasz konsolę z CHIPem, to poszukaj na stronie jego producenta notki o 'możliwościach' układu - powinieneś tam znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Clone jest w wersji demonstracyjnej - to może dla tego. Mam jeszcze takie pytanie - czy PS1 odtwarza płyty cdrw? (mój model to scph - 9002 c) I czy można odpalić gry z PS1 na PS2 ? Czy trzeba kożystać wtedy z jakiegoś chipa? Jaki chip jest według was najlepszy i najmniej psuje konsole? Mój model PS2 to scph-30004.
Jakie płyty odtwarza mój PS2? (chodzi tu o +/- i RW)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Clone jest w wersji demonstracyjnej - to może dla tego
Z pewnością to jest powód - wersja demonstracyjna CCD pozwala jedynie na zrzucanie płyt na twardziela, w drugą strronie niestety nie działa. Zarejestruj swoją kopie programu, bądź... skorzystaj z mniej legalnego sposobu, o którym publicznie rozmawiać nie będziemy :D
czy PS1 odtwarza płyty cdrw? (mój model to scph - 9002 c)
Nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale, z tego co pamiętam to starsze, szare modele nie odpalały. Przerobiony PSOne móżliwe, że tak.
czy można odpalić gry z PS1 na PS2 ?
Oczywiście.
Czy trzeba kożystać wtedy z jakiegoś chipa?
Tak, jeśli gry są oryginalne inaczej czyt. są to kopie bezpieczeństwa :roll:
Jaki chip jest według was najlepszy i najmniej psuje konsole? Mój model PS2 to scph-30004.
Żaden dobrze założony chip nie psuje konsoli. W związku z połączeniem i specyfikacją chipu/laseru może co najwyżej osłabić moc lasera w przypadku starszych wersji konsoli - takich jak np. Twoja. Ma to swoje konsekwencje: problemy w czytaniu płyt, skrócenie żywotności lasera itd., dlatego głęboko zastanawiałbym się nad zainstalowaniem modchipa na tej wersji konsoli.
Jakie płyty odtwarza mój PS2? (chodzi tu o +/- i RW)
Powinno pisać na pudle (sprawdź też w instrukcji) - u mnie z boku pudła widnieje napis "DVD-RW/+RW playback"
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Nie zadawałbym pytań o to jakie płyty odtwarają moje konsole gdybym miał je z pierwszej ręki, ale niestety mam je od wujka (konsole są w świetnym stanie i w ogóle ale nie mam do niech pudełek ani instrukcji) więc dla tego pytam się jakie płyty odtwarzają bo nie wiem jakie mam kupować. Jakie płyty CD i DVD są według Was najlepsze żeby nagrywać na nich kopie zapasowe? Co do chipa to co sądzicie o swap magic 3.0 tool (to jest ta płyta i chaczyk - startujemy konsolę z tej płyty a potem wyciągamy cd i wkładamy grę i gramy). Czy da się jakoś wyciszyć konsolę PS2 (mój model jest strasznie głośny - nie słyszałem innych ale koledzy ze szkoły mają 50004 i podobno nic nie słychać)? Jeśli tak to jak?
ODPOWIEDZ