Słaba grafa w FFIX

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Słaba grafa w FFIX

Post autor: Zbirek »

Mam problem z grafika. Musze dawac na najslabsza zeby bylo mi widac pasek z wyborem umiejetnosci. Sterownik ustawiony w ePSX'ie mam ustawiony: P.E.Op.S. Soft Driver 1.12 rozdzialka to 1280:1024 32bit. Starsznie slabo to wyglada i nie zaciekawie sie gra. Jak daje inny sterownik to wogole nie widac paska z czarami. Czy jest jakas mozliwosc ustawienia lepszej grafiki tak zeby byl widoczny pasek z czarami itp. ???
POMOCY.....
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Byś poczytał opis konfiguracji plugów do ePSXe, który jest na stronie to byś od razu wybrał Pete's OpenGL (jeden z kilku w Pete's GPU) z podanym ustawieniem i by problemu nie było. Ponadto żeby była lepsza prędkość gry to zgraj ją do obrazu (i możesz jeszcze nowe ASPI wgrać, jeśli masz XP i jeszcze tego nie zrobiłeś).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Post autor: Zbirek »

Caly czas gram ladujac gre z obrazu [robiony w alcoholu 120%] A co do ASPI to nie za bardzo sie orientuje, nie wiem dokladnie o co chodzi. Jezeli mozesz wytlumacz. A co do plugin'ow to zabieram sie do testowania i napisze jak mi wyszlo.
Czekam na odpowiedz i pozdroowka
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ASPI możesz pobrac w dziale Download - jest to zestaw narzędzi, służący do optymalizacji obsługi napędów z OS'em. Jest to rzecz niezbędna, jeśli jesteś użytkownikiem WinXP i pragniesz bawić się ePSXe.
Wracając do pluginów - na Pete's OpenGL 1.7.5 (640x480, Texture Filtering: 2, Screen Smoothing) gra wygląda bosko i chodzi idealnie.
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Post autor: Zbirek »

Tego sterownika wePSX'ie nie mam [Pete's OpenGL 1.7.5]. Wyswietla mi tylko takie:
1.P.E.Op.S. Soft Driver 1.12
2.Pete's D3D Driver 1.71
3.Pete's DX6 D3D Driver 1.71
4.Pete's OpenGL Driver 1.71

Czy na takich sterownikach jak ja mam w tym emu to da sie jakos ustawic zeby gra wygladala "bosko" ??
Prosze o pomoc i pozdroowka
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Moja rada: nie kombinuj, odwiedź dział Download i pobierz Pete's Open GL 1.75.
W razie dalszych problemów poprosze o małe info, tj. konfiguracja sprzetowa/system operacyjny.
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Post autor: Zbirek »

Sciagnalem to co napisales, skopiowalem do odpowiedniego folderu i... nie widac tego sterownika. Moze podam config mego komputra:
1.2GHz duron
256ram
GF2MMX 440 64MBRAM[na win98] 32MBRAM[na winXP]
tyle chyba wystarczy. Aktualnie siedze na Windosie XP Prof.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

nie widac tego sterownika
Dobra - krok po kroku:
1 - włazisz do Downloadu (pluginy pod windows) i ściągasz Pete's GPU (to już zakładam masz)
2 - rozpakowujesz plik do katalogu ePSXe/plugins
3 - włączasz ePSXe i klikasz Config/Video, po czym z rozwijanego paska wybierasz Pete's OpenGL Driver

Tyle.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Zbirek
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2004, 15:01
Kontakt:

Post autor: Zbirek »

Bez obrazy ale kompem umiem sie obslugiwac i wiem co i jak sie robi. To jest chyba rzecza jasna ze plug-in'y wrzuca sie do folderu o tej samej nazwie po uprzednim rozpakowaniu. Oczywiscie tak zrobilem i kupa, nic sie nie pojawia... Dalej mam te same sterowniki jakie byly i zadnego nowego. Nie wiem co tu mozna zrobic zle ale mi to nie chodzi... bieda
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Właśnie ściągnąłem Pete's GPU, rozpakowałem, poprzegrywałem i jak działało tak działa, z tego jeden wniosek - albo masz u siebie jakiś błąd, albo po prostu coś robisz źle.

Może zrób tak:
1 - ściągnij od nowa ePSXe
2 - do pluginów wgraj tylko plik gpuPeteOpenGL.dll z paczki Pete's GPU

Ponieważ teraz z barku jakiegokolwiek innego wyboru wtyczka będzie musiała się pojawić na liście (jakoś ciągle wydaje mi się dziwne że dotychczas tego nie robi), wybierzesz ją, skonfigurujesz jak jest napisane na stronie i tyle.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ