Wipeout 2097 - problem z muzyką

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Wipeout 2097 - problem z muzyką

Post autor: wergorek »

Oryginalna płyta (PAL) jest trochę porysowana, więc zrobiłem jej obraz (Alcohol 1.4.8). Pod ePSXe 1.5.2 i 1.6 muzyki brak. Jest gdy gram z płyty, jednak wtedy nie mogę zmniejszyć jej głośności (sfx i mono/stereo można zmieniać). Moje wtyczki do CD Romu i dźwięku to: ePSXe CDR ASPI core 1.5.2 i Eternal SPU Plugin 1.41.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

IMHO najprościej będzie:

- zainstalować dowolny program 'Virtual Drive', np. Daemon Tools, którego download dostępny jest na naszej stronie
- umieścić obraz gry w Wirtualnym Dysku
- zmienić literę napędu w ustawieniach wtyczki, słuzącej do ich obsługi na tą, którą system pdoporządkował dla VD
- kończąc na uruchamianiu gry poprzez standardowe FILE>RUN CDROM

Pozdrawiam
<BzyRes>
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Post autor: wergorek »

Muzyki nadal nie ma. Problem tkwi gdzie indziej. Po uruchomieniu BIOSa i CDPlayera emulator nie widzi płyt audio. Na płycie Demo 1 (dołączna swego czasu do PSXa) jest programik który pod muzykę z płyty tworzy ciekawe animacje. On też nie widzi muzyki (animacja jest jedna i z muzyką nie ma nic wspólnego). Jedyne co mogę zrobić to grać z płyty, a muzykę ściszyć z poziomu sterowników do mojego SBLive!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) W oknie wyboru wtyczki graficznej ustaw poszczególne parametry w następujący sposób:
Enable Sound - włączone
Enable CDDA Sound - włączone
Enable XA Sound - włączone
Enable SPU IRQ hack - wyłączone

2) BzyRes ma rację - w chwili obecnej jedynym sposobem na odtwarzanie muzyki CDAudio z obrazów ISO jest zazmontowanie zrzutu na virtuala, bądź skorzystanie z wtyczki CDR(ISO)Mooby.

3) Co do Playerka to jest możliwość uruchomienia muzyki za jego pomocą > odpowiednie tekst jest w dziale Artykuły, poszukaj.

4) Co do jakichkolwiek wizualizacji to w chwili obecnej nie działają one z emulatorem ePSXe, ani żadnym innym :(
2BII!2B
ODPOWIEDZ