Pad???

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
nafi2
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2004, 13:31
Kontakt:

Pad???

Post autor: nafi2 »

Witam obywateli !!! :lol:

Zakupiłem sobie dzisiaj pada i mam problem bo nie wiem jak ustawić abym mógł nim pograć w Tekkena 3. Jak wiecie to napiszcie co i jak(jeżeli można wogóle) Dzieki!


Obrazek

Nie ma to jak porządna biba :lol:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jakiego pada? Co ustawić? Gdzie ustawić [emu/system]? Określ konkretniej istotę problemu, aby zawężyć pole ewentualnych rad i odpowiedzi [o takim modelu postępowania informuje zresztą REGULAMIN].
BTW. Ekipa na focie, to Ty i Twoi kumple? ;P
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

j.w.
Ewentualnie na ślepaka - podłącz pada, odpal ePSXe, konfiguracja pada i podczas wybierania przycisków wciskaj odpowiednie klawisze na padzi (o to Ci chodziło?).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
nafi2
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2004, 13:31
Kontakt:

Post autor: nafi2 »

To jest jakiś pad z media-marktu za 15zł :P firmy E5 :). Nie znam się na tych wszystkich współrzędnych ;]. Chodzi mi o ustawienie w emulatorze proste. Normalnie nie wiem co ustawić abym mogł pograć na tym padzie. Bo tylko na klawiaturze moge da rade u mnie. Mortus a w,ktorym miejscu jest konfiguracja pada? Rozumieci oco mi chodzi?

P.S Na tym zdjęciu nie jestem ja ani moi kumple:P Sorka ,ale ja jestem zupelnie ciem,ny jesli chodzi o te rzeczy :/
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Odpalasz ePSXe i wybierasz Config/Game Pad :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
nafi2
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2004, 13:31
Kontakt:

Post autor: nafi2 »

W sterowaniu mam Pad1, Pad2 i Multitap gdzie to jest dokladnie???

P.S. Wiem, że jestem głąbem :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pad 1 > Konfiguracja 1 kontrolera
Pad 2 > Konfiguracja 2-go kontrolera
Multipad > Rozszerza ilość kontrolerów do 4.

Ustwienia kontrolera (Pad1/Pad2) odnoszą się do wszelkiej maści urządzeń - za pomocą owych funkcji możesz skonfigurować zarówno Klawiatrę jak i Pad w bardzo prosty sposób => zaznaczasz interesujące cię miejsce(/zdarzenie) np przycisk X i wciskasz odpowieadający mu przycisk na swoim kontrolerze (klawiaturze lub padzie). Proste no nie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
nafi2
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2004, 13:31
Kontakt:

Post autor: nafi2 »

Ok włączyłem, ale pojawił się kolejny problem. poustawieniu przycisków w padzie włączam grę a tu dzieje się tak jakbym sam włączał start na padzie :/. Nie reaguje na żadne przyciski wchodzi do jakiejś wybranej opcji i wychodzi i tak w kółko :? . Jeśli wiecie w czym problem napiszcie!

P.S. :[ Jak nie to to to :) :x :evil: :(
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Według mnie pad wymaga kalibracji [Panel Sterowania>Urządzenia sterujące/Opcje Gier], albo jest pomidor - miałem kiedyć takie cudo za 20 zeta, które chyba nie przeszło żadnej kontroli jakości i zachowywało się podobnie do Twojego kontrolera.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2004, 23:32 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nafi2
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2004, 13:31
Kontakt:

Post autor: nafi2 »

Oooo miałem źle skalibrowanego pada! Teraz wszystko w porządku. Śmiga jak trzeba. Wielkie dzięki wszystkim! :twisted:
ODPOWIEDZ