jak przeniesc savy

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
K_ain
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 15:31

jak przeniesc savy

Post autor: K_ain »

odtwrzam FFVII na epsx, mam savy zapisane na memorycard

chodzi mi oto, jak przeniesc te savy do tej samej gry(czyli FFVII)
ale odtwarzanej z innego romu

przyjklad... np gralem na romie z netu w FFVII, dostalem oryginalke i chce grac na oryginalce ale chce savy z memcard przeniesc
jak to zrobic

:)
help
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jeśli obie wersje gry mają identyczne ustawienia regionalne (2xPAL DT/GB lub 2xNTSC US, itd.), to zapisane stany gry będą działały i nie trzeba ich przenosić.
Natomiast, jeżeli posiadasz 2 różne wersje tej samej gry, to muszę Cię rozczarować, gdyż nie istnieje 'regionalny' konwerter kart pamięci i jedynym wyjściem jest pobranie save'a/SSa z netu bądź przechodzenie gry od początku :].
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BzyRes, nie zaprosiłeś mnie na hszciny :\ , masz przechlapane - dziś z Tobą będę się kłócił ;) :D :P
Natomiast, jeżeli posiadasz 2 różne wersje tej samej gry, to muszę Cię rozczarować, gdyż nie istnieje 'regionalny' konwerter kart pamięci
Muse cię rozczarować bo istnieje - PSXMemTool (program jest w downloadzie) posiada taką opcję i ponoć z zapisami gier z serii FF radzi sobie znakomicie. AFAIK możliwe jest nawet przekonwertowanie savów z PCtowej wersji FF na PSXową i vice-versa.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

winter_mute, jesteś złym ojcem hszeztnym, zapomniałeś o darze pieniężnym dla malucha :/, jesteś zimny i bezduszny - dziś będę odpierał Twoje ataki ;P.
w_m pisze:
Natomiast, jeżeli posiadasz 2 różne wersje tej samej gry, to muszę Cię rozczarować, gdyż nie istnieje 'regionalny' konwerter kart pamięci

Muse cię rozczarować bo istnieje - PSXMemTool (program jest w downloadzie) posiada taką opcję i ponoć z zapisami gier z serii FF radzi sobie znakomicie. AFAIK możliwe jest nawet przekonwertowanie savów z PCtowej wersji FF na PSXową i vice-versa.
Uhh... ftopa :oops:. Przyznam, że nie dotarłem do tego rozwiązania, mimo że PSXMemTool używam dosyć często... Co do konwersji save'ów PSX>PC i PC>PSX, to sprawdzę osobiście :twisted: .
ODPOWIEDZ