Koleiny prolem z tekkenem 3

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
flavio
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2004, 17:29

Koleiny prolem z tekkenem 3

Post autor: flavio »

Na tym forum było dużo takich tematów ale nikt o tym co zaraz napisze nie pisał. Mam ISO tekkena 3 i mam tesz ePSXe 1.5.2. Problem jest taki że nie mogę go uruchomić. Włączam ePSXe i daję file run ISO , cuś się uruchamia pojawia się czarny ekran i ukazuje się mój pulpit jakby nigdy nic. Może to wina złej konfiguracji ? Proszę o pomoc :(
....I'm here without you....
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Może to wina emulatora
2. Może to wina pluginów
3. Może to wina obciętego ISO
4. może to wina źle zrzuconeo ISO
5. itd.. itd..

Można by tak gdybać do rana, zamiast tego kilka prostych pytań:
Ad 1. czy identyczna sytuacja występuje przy obsłudze innych tytułów {File > Run CD/ISO} / odpalania BIOSu {File > Run BIOS} / gier domowej roboty {File > Run PS-EXE} :?: Jeśli NIE to znaczy, że to nie jest wina emulatora
Ad 2. Czy dodatkowo w debuggerze wyskakują jakieś dziwne komunikaty np. * Doing init gpu...ERROR :?: Jesli NIE to pluginy pracują prawidłowo.]
Ad 3. Czy ISO jest ściągnięte z Netu :?: Zajmuje 10MB :?: Jeśli NIE bo zrzuciłeś je samodzielne to winy trzeba się dopatrywać w czymś innym.
Ad 4. Czy zrzucałeś ISO rekomendowanym oprogramowaniem np. CloneCD / Alkohol120% z odczytem subkanałów i na niskiej prędkości :?: Jeśli NIE to spróbuj tego rozwiązania.
Ad 5. itd.. itd.

I możnaby tak do wieczora... Chyba rozumiesz dlaczego prosimy aby użytkownicy podawali jak najwięcej informacji gdy proszą Nas o pomoc. Tak czy owqak powyżej masz opisane kilka najczęściej wyststępujących problemów - jlista jest większ (sterowniki, zapchany system, aplikacje gryzące się z emulatorem), ale na chwilę obecną wyciągnij wnioski z 4-ech punktów, które znajdują się wyżej, posprawdzaj kilka możliwości i pisz o rezultatach.
2BII!2B
flavio
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2004, 17:29

Post autor: flavio »

już wiem co było nie tak. Na tej stronce znalazłem jak dobrze skonfigurować do tekkena, no wiesz te sterowniki czy co tam do emulatora.Więc ustawiłem tak jak tam pisało i tekken sobie lata płynnie. I jeszcze jedno pytanie. Nie mogę znaleźć na forum tego tematu (a wiem że owy był) w którym było o tym czarnym ekranie po pokonaniu ostatniego fightera. U mnie też to jest i chciałem się zapyytać czy nie ma na to innego sposobu niż przyciskanie "start" żeby tak się nie działo i z góry dzięki za pomoc:]
....I'm here without you....
flavio
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2004, 17:29

Post autor: flavio »

Aha jeszcze coś . Czy to normalne że nie ma muzyki czy da się coś z tym zrobić oprócz włączenia winampa?Bo ogólnie to odgłosy walki są ale nie ma muzyki. Plugin do Sound to : Eternal SPU Plugin Lite 1.30
....I'm here without you....
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie mogę znaleźć na forum tego tematu (a wiem że owy był) w którym było o tym czarnym ekranie po pokonaniu ostatniego fightera. U mnie też to jest i chciałem się zapyytać czy nie ma na to innego sposobu niż przyciskanie "start" żeby tak się nie działo i z góry dzięki za pomoc:]
Na zwis gry (RIPa jak podejrzewam) nie ma żadnej rady.
Aha jeszcze coś . Czy to normalne że nie ma muzyki czy da się coś z tym zrobić oprócz włączenia winampa?Bo ogólnie to odgłosy walki są ale nie ma muzyki. Plugin do Sound to : Eternal SPU Plugin Lite 1.30
W przypadku RIPa, czyli niepełnej, ściągnietej z I-netu gry nie uzyskasz muzyki, wstawek FMV, itd. Jeśli się jednak pomyliłem i jesteś w posiadaniu pełnej wersji TK3, tp przejdź do ogólnych ustawień dźwięku w ePSXe (Config>Sound) i zaznacz trzy opcje, licząc od góry (Enable SPU... zostaw w spokoju).

Mamy taki dziwny zwyczaj, że nie piszemy swoich postów jeden pod drugim, tylko posługujemy się funkcją "zmień" w prawym górnym rogu okna wiadomości. Przeczytaj dokładnie regulamin i popraw się :].
ODPOWIEDZ