FINAL FANTASY 9 - problem z dzwiękiem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
andrey
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 00:09

FINAL FANTASY 9 - problem z dzwiękiem

Post autor: andrey »

Mam problem z dzwiękiem podczas kazdej walki, zamiast normalnych odgłosów słychać tylko rytmiczne głośne pukanie, walenie a w tle dopiero cichutko słychać prawidłowy dzwięk. Używam ePSXe 1.52 , Pete's OpenGL Driver 1.72, Eternal SPU Plugin 1.41, Xeven's Cdr Driver 0.93. Wszystko skonfigurowałem wg. artkułów. Dodam że podczas gry i filmików dźwięk jest O.K. Proszę o pomoc !!!!!![/b]
FF i Tekken - 4 ever
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na poczatek sprawdź czy problem występuje na innych wtyczkach
1) ePSXe SPU Core
2) PEoPS DSound
2BII!2B
andrey
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 00:09

Post autor: andrey »

Sprawdziłem już wszystkie wtyczki dżwiękowe, zainstalowałem też nowe sterowniki i ASPI. Próbowałem też rózne konfiguracje z Eternal SPU Plugin 1.41 i NIC. :( :( :(
FF i Tekken - 4 ever
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kilka innych opcji - zacznij sprawdzać po kolei od pkt1 aż do 6:

1) Upewnij się czy w menu {Options > Country} zaznaczona jest opcja Autodetect.
2) Upewnij się, że w menu wyboru wtyczki dźwiękowej opcja "Enable SPU IRQ hack" jest wyłączona.
3) Upewnij się że jako wtyczkę SPU masz wybranego Eternala w wersji podstawowej (nie Lite).
4) W ustawieniach Eternala:
a) Ustaw wtyczkę jak opisano w dziale {Artykuły > konfiguracja} tj. "DirectSound / Thread / Buffer: 21"
b) Upewnij się że opcja "Update before accessing..." jest WŁĄCZONA
c) zwiększ wartośc opcji Buffer size o 70%
5) zmień wtyczkę wideo na PEoPS Software - jeśli błąd ustąpi oznacza że Twoja obecna (ta którą miałeś przed zmianą) wtyczka wideo jest źle skonfigurowana i powoduje błąd.
6) W jjakim stanie jest CD - może są rysy w miejscu gdzie znajduje sie music odtwarzany w czasie walki.
2BII!2B
andrey
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 00:09

Post autor: andrey »

Próbowałem wszystkiego i nic nie działa tzn. bez zmian. Gra jest ściąginęta z netu. Już nie mam siły próbować róznych konfiguracji :(((((((( może na innym emulatorze by poszła??
FF i Tekken - 4 ever
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ofcourse - polecam VGS/Emurayden i PSXeven.
Jeli problem nie zniknie możesz mieć 95% pewności że jest związany z Twoją kopią gry, a nie emulatorem.

pozdrawiam,
/w_m/
2BII!2B
teka
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2005, 12:13

Post autor: teka »

ANDREY! mam do ciebie dwa pytanka bo ja mam dokładnie taki sam problem jak ty masz/miałeś.

1. Skąd sciągnołeś gre? bo ja z *** i moze tamta kopia jest zwalona?

2. Jeśli udało Cie się te grę uruchomić z dobrym dźwiękiem to powiedz jak...

Z góry THNX



Proszę nie podawać namiarów na pirackie oprogramowanie na Forum (załatwcie to na PW :P) - Mortus.
ODPOWIEDZ