Help ff7

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
p1t
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 stycznia 2005, 14:49

Help ff7

Post autor: p1t »

Chcę zagrać w Final Fantasy 7, używam epsxe 1.6.0, ale gra działa zbyt wolno. Podajcie najlepsze ustawienia sterownikow dla FF7.
Robert
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 12:51
Kontakt:

Post autor: Robert »

jaki masz odpalacz jezeli bardzo slaby to nie dziwie sie ze u ciebie ta gra zajada:)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Ustaw opcję plugina graficznego tak, jak podane to w tekstach na stronie. Jeśli dalej będzie się cięło to:
1 - Podaj konfigurację kompa
2 - Ściągnij i zainstaluj stery do grafiki
3 - Ściągnij i zainstaluj stery ASPI
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
p1t
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 stycznia 2005, 14:49

Post autor: p1t »

Już wszystko dziala, niestety troche sie zacina. Czy można skopiować jakoś zawatrość CD na dysk, by wyeliminować ten problem?
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

Musisz miec program do tego np clone win-iso. Musisz zrobic obraz plyty najlepiej w iso. Jak bys zrobil image tez by bylo dobrze ale bardziej sie sprawia iso :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jak bys zrobil image tez by bylo dobrze ale bardziej sie sprawia iso
A jaka jest różnica między *.iso a *.img podczas gry na każdym z tych obrazów? ;P
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Chyba żadna .... ale ja osobiście polecam emulator CVGS + Xp Patch + memory card....... grafika taka sama jak na PSX i szybkość taka sama jak na PSX
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

--==ReY_MM==-- pisze:Chyba żadna .... ale ja osobiście polecam emulator CVGS + Xp Patch + memory card....... grafika taka sama jak na PSX i szybkość taka sama jak na PSX
Na słabszym sprzęcie wraz lepiej wypada ePSXe - CVGS wymaga szybszego CPU. Co do FF7 - zdaje mi się (czyt. pamiętam przez mgłę), że CVGS nie obsługuje poprawnie tego tytułu - ktoś przechodził i mógłby więcej napisać na ten temat?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Chcę zagrać w Final Fantasy 7, używam epsxe 1.6.0
Są problemy pod 1.6.0 - spróbuj na poprzedniej (1.5.2) wersji ePSXe. Poza tym w dziale Artykuły jest konfiguracja dla słabszych sprzetów.
Co do FF7 - zdaje mi się (czyt. pamiętam przez mgłę), że CVGS nie obsługuje poprawnie tego tytułu
AFAIK chodzi o FF9, a nie 7 :!: Poza tym łatka [Video Patch] koryguje ten błąd.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

winter_mute pisze:
p1t pisze:Chcę zagrać w Final Fantasy 7, używam epsxe 1.6.0
Są problemy pod 1.6.0 - spróbuj na poprzedniej (1.5.2) wersji ePSXe. Poza tym w dziale Artykuły jest konfiguracja dla słabszych sprzetów.
AFAIK chodzi o FF9, a nie 7 ;P Siódmą część sagi ukończyłem całą na ePSXe 1.5.2 i do końca pierwszej płyty na 1.6.0 - żadnych problemów nie zaobserwowałem ;].
ODPOWIEDZ