epsxe ff 9

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Maximus
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 19:45

epsxe ff 9

Post autor: Maximus »

siemanko zasslaem sobie ff9 iso wszystko ladnie pieknie oblukalem wczoraj wuchte arytkulow konfigow glownie z waszej strony itd itp mam gf 2 mx 200 uzywam konfiga dla ff9 wtyczka Pete`s OpenGL 1.75 postacie sa bardzo wyraznie napisy moga byc aczkolwiek tlo jest nieco kiepskiej jakosci widac takie malutkie pikselki jest jakby nieco rozmazany obraz co nie najlepiej wyglada a jesli chodzi o filmiki to sa nieco gorsze jakosciowo od tych do jakich sie przyzwyczailem na konsoli psx tak jakby leciutenko sniezy trzeba sie przyjrzec by to ujrzec lecz to jest :P nie wiem jak sie tego pozbyc mozecie mi doradzic co mam jeszcze ustawic by jakosc grafiki sie poprawila ? :wink: gram na 800 x600 potem sprobuje na 1200 na iles


aha dopiero zaczynam zabawe z epsxe to jest moja pierwsza gra psx jaka odpalam na kompie kocham ff gdy zobaczylem linki do ow gier wiedzialem ze musze zassac a wiec prosze nie zbesztajcie mnie za bardzo : :roll:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

FMV - upewnij się, że opcja Unfiltered framebuffer updates w sekcji Special Game Fixes jest wyłączona.

Grafika w grze - w konfigu Pete's OpenGL włącz Screen Smoothing; w ustawieniach karty graficznej uaktywnij tryb antyaliasowania - FSAA w kartach nVidia'i/ Smooth Vision w kartach ATI.
Dodatkowo możesz dodać Scanlines - również w konfigu Pete's OpenGL.

Obraz wyświetlany przez monitor (w przypadku emulacji konsol) jest IMHO zubożały w stosunku do tego, co oferuje zwykły TV. Nie ma to jak prządny, sprzętowy smoothing, który tuszuje wszelkie niedoskonałości Lo-Res'u.
Awatar użytkownika
Maximus
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 19:45

Post autor: Maximus »

dzieki za odpowiedz zrobilem tak jak napisales pora luknac jakie zmiany
zaszly :D


ok zmiany sa roznica jest nie duza lecz zawsze cos hm nie wlaczylem tylko tego antyaliasowania nie moge tego znalezc przerylem wszystkie opcje i pupa nie wiem moze nie widze dzis leb mnie nawala


ok znalazlem ustawilem ide luknac i potem spac narka :wink:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Antyaliasowanie, masz we właściwościach karty graficznej > P-klik na pulpicie>Właściwości>Ustawienia>Zaawansowane>nVidia GF2 MX/MX 400>Performance & Quality Settings - tak to wygląda na mojej wersji sterowników. BTW. włączony FSAA spowalnia znacząco kartę, nie zdziw się jeśli nastapi ubytek w fps'ach [u mnie TK3 z 2xFSAA na D600@672, 512SDR, GF2MX 200 pracuje w 60 fps'ach i wygląda cudownie].
Awatar użytkownika
Maximus
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 19:45

Post autor: Maximus »

nu ja wlaczylem x2 i znalazlem to zanim mi podales :P jakos wtedy tego nie wdzialem nie wiem czemu :) nu lecz po przesunieciu sowaka na x2 odczulem sporoa roznice w ff9 ladniej wyglada tyle starczy :) hehe aczkolwiek chyba za duzo wymagam mam przyzwyczajenia z konsoli psx tam to mialo zupelnie inny klimat niz grajac na kompie itd itp hm przesunalbym na x4 lecz komp mi wysiadzie hyhy a to juz lekki przerzytek pora na zmiane .... :wink: poza tym mam cienka karte gdybym mial jakas 128 128 bit mmm tam to sie mozna bawic napewno bym wiecej wyciagnal niz na tej :> aa tekken 3 to klasyk mmm cool game ! cala przelazlem :roll:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wcale się Tobie nie dziwię - również jestem zwolennikiem maksymalnego rozmycia, maksymalnego smoothingu i opływowego Lo-Res'u ;].
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału w dyskusjach w obrębie pozostałych działów Naszego forum.
Awatar użytkownika
Maximus
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 19:45

Post autor: Maximus »

wielkie dzieki za wszystko i dzieki za zaproszenie :mrgreen:
FF 9 r0X
ODPOWIEDZ