PCSX2 v0.7 test

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
gryczyn
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 22:29

Post autor: gryczyn »

JEESST!
Umiem uruchomic gry ale mi sie jakoś obraz załamuje a potem mam komunikat że aplikacja wykonała nieprawidłową operację :cry: kompa mam dobrego p4 3.00ghz 1gb ram ati 9600xt no i co mam zrobić? Konfiguracje mam ustawioną tak jak wy i mam doła :(
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Może byś tak określił to bardziej konkretnie mianowicie w podczas odpalania czego ci się obraz załamuje a potem wywala emulator ?
Obrazek
gryczyn
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 22:29

Post autor: gryczyn »

Tak w ogóle to testuje tekken tag i big mutha truckers (obydwa oryginalne) na samym początku tekkena przy wyborze języka mam zielono niebieski obraz a potem jak się pokazuje CAPCOM to mi tnie czarne linie z góry na dol i za chwile wywala a przy big... są tylko czrne pasy?! POMOCY!!!
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Emulator nie jest jeszcze dopracowany więc wiekszość gier na nim jeszcze nie działa. W zależności jakiego pluginu graficznego używasz możesz otrzymać mniej lub bardzie dobry obraz ważne też jest aby mieć zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. No i na koniec moge być pewne róznice w pracy emulatora w zależności jakiego biosu używasz.
Obrazek
gryczyn
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 22:29

Post autor: gryczyn »

ok, tyle że próbowałem wszystkiego- od ustawień na karcie do wywalenia pcsx i ponownego jego zainstalowania mam 4 biosy które też wypróbowałem i żaden nie działa z tekkentag:( mam najnowszse sterowniki kary graficznej no i co mam w tym wypadku zrobić? Spece? :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

gryczyn, byłbym wdzięczny za używanie opcji/przycisku "zmień/edytuj". Wracając do tematu >
Umiem uruchomic gry ale mi sie jakoś obraz załamuje
Chodzi Ci o loadera PS2 :?: Tzn ekran z latającymi kropkami i przezroczystymi kwadracikami :?: JEśli tak to zmień BIOS na inny niż SCPH10000, bo tylko w tegoż przypadku występuje to dziwne załamanie po zapisaniu danych na memorkę.
Wchodze w set bios directory wybieram i nic!!!
Nawet na liście go nie ma
Istnieją dwie możliwości:
1) nie rozpakowałeś pliku
2) To nie jest BIOS. Zdarzają się takie podróbki na necie, dlatego warto zwrócić uwagę by plik miał po rozpakowaniu ok 4MB
na samym początku tekkena przy wyborze języka mam zielono niebieski obraz a potem jak się pokazuje CAPCOM to mi tnie czarne linie z góry na dol i za chwile wywala a przy big
W tym miejscu wyświetlana jest wstawka wideo - przydałoby się zrobić łatkę/patch "Skip wideo".
2BII!2B
gryczyn
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 22:29

Post autor: gryczyn »

Dobra ale jak tą łatkę zrobic? Próbowałem, zmieniałem biosy mam 4 i przy każdym jest to samo?!

AHA!!! Mam jeszcze taki problem: jak chce zmianic ustawienia grafiki w gsdx9 0.5 to nigdy nie zachowuje tych zmian co zrobiłem:( zmieniam pixel shader 2.0 na 1.1 robie ok a za chwile jak sprawdzam to jest ciągle 2.0? Co jest?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobra
Cały czas widzę dwa wpisy jeden pod drugim :!:
Jak tą łatkę zrobic?
Pogmeraj w temacie lub/i na forum Next-Gen, użyj wyszukiwarki > bo Adult opisał już procedurę.
zmieniam pixel shader 2.0 na 1.1 robie ok a za chwile jak sprawdzam to jest ciągle 2.0? Co jest?
1) Próbowałeś restartu emulatora :?: Zmień, wyłacz program i włącz ponownie.
2) Nie miałem do czynienia z ati 9600xt ale czy ta karta nie radzi sobie najlepiej z PS2.0. AFAIK to włąśnie PS2.0 jest optymalnym wyborem dla Twojej karty. Możliwe, że z tego włąśnie powodu wtyczka nadpisuje zmiany.
2BII!2B
Awatar użytkownika
papec
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 09:56

Post autor: papec »

A tak wogole to dziala komus Tekken 4 ? na pcsx2 0.7 jesli tak niech napisze jak go uruchomil ;]
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Radze nie marnować czasu na gry które nie chodzą i zabrać sie do grania w Dragon-Ball Z Budokai III... uwieżcie mi naprawde warto :wink:
ODPOWIEDZ