Ideał czy... ?

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie konto a serwer www. Osobiście używam Apache`a + PHP + MySQL + cała masa innych pierduł dołączonych do RedHat`a v.7.3. W sumie 6xCD (wraz z plikami źródłowymi)... ale osobne używanie tego softu pod wingrozą jest jak najbardziej możliwe, wystarczy pogmerać na Necie:
Apache
PHP
MySQL [b. dobra, darmowa baza danych]

Jak chcesz to próbuj, nie będę powstrzymywał... wręcz przeciwnie, zachęcam, jak najbardziej :) Tylko się nie zniechęć jak to zobaczysz bo cóż do najłątwieszych rzeczy to nienależy i warto mieć trochę podstaw z programowania strukturalnego [TP, C - przydatne pod PHP] oraz z obsługi Linux`a [prawdziwy przymus przy korzystaniu z Apache`a], no i przydałaby się mała wiedza o bazach danych (takich pożądnych nie jakiś tam Acces z MS Office) jesli chcesz się wziąść za MySQL... Może brzmi zastraszająco, ale PHP to całkiem inna para kaloszy niż poczciwy i jakże banalny HTML... Tak czy owak życzę powodzenia
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro już mowa o nowej stronie to mam pytanko:
Jak myslicie czy jest sens robienia komentarzy do niusów na stronie głównej? bo zdaje mi sie, ze nie ma skoro nikomu i tak sie nie chce komentowac [obecnie jest to wspaniale widoczne w dziale Newsy na Forum ;]

BTW; mówiłem Ci Mortus żebyś sie nie martwił ciszą bo teraz sam widzisz co się dzieje :) [w przypadku tego forum to przeważnie jest cisza przed burzą :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Mi się wydaje że nie ma sensu robić komentarzy, ty i tak zawsze wszystko profesjonalnie komentujesz :D :D :P więc kto ma co jeszcze dopowiadać. Niepotrzebna strata czasu którego ponoć ci brakuje :D
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

OK, temat przeniesiony, spróbujmy teraz z niego coś wykrzesać :)
Jak widzicie Polską Stronę ePSXe w przyszłości, w czym jest obecnie mocna, nad czym wypadałoby popracować, i co możnaby było dodać by zyskała na atrakcyjności...

Wszelkie opinie, pomysły mile widziane :!:
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak widzę nikogo kreatywność nie męczy... no może prawie nikogo :)

Posiedziałem trochę nad nową stroną i oto efekty:
1) Layout - poprzedni był fajny, ale nie pasował w 100% do forum (a wyglądu forum nie chce mi się całkowicie zmieniać bo a) wygląda dobrze, b) byłaby masa roboty c) byłoby b. trudno zmienić na ten ze stronki) więc go zminiłem i wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

2) Zastanowiłem się czego właściwie brakuje stronie i wygląda na to że dwóch żeczy :
a) BIOSów [o ich umieszczeniu nawet nie będę dyskutował :]
b) Gier - co prawda z grami PSXa jest tak samo jak z BIOSem, ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nic nie stoi na przeszkodzie umieścić innych gier. W dodatku jeśli będą one wpływać na poprawę odwiedzalności serwisu to jestem jak najbardziej za - i tak powstał dział "Gry Online" [tak, będzie sobie można pograć na stronie:]. Screen - klasyka w akcji - PACMAN :)
Obrazek

jesli ktoś ma inne ciekawe pomysły niech wali śmiało :!: 8)
2BII!2B
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Może by tak na stronce można umieszczać jakieś swoje wyniki z gier.My przysyłamy jakis screen shot,lub replaya do Ciebie Ty weryfikujesz czy np.nie są użyte chity i już.Takie małe hall of fame.Zdaje sobie sprawę , że będzie ciężkie do realizacji,ale chciałeś pomyśly-to jeden z nich
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Baaaardzo dobry pomysł alien :D ale nie jestem do końca pewien czy wogóle istnieje możliwość takiego "zweryfikowania" czy nie ma "czitów" :/
a szkoda.
Ps. Ja bym proponował rozwinąć temat tych (zarąbistych) savestatów z gier (tak zwanych DEM GIER Z PSX :P), nie mógłbyś więcej taich pliczków zamieścić ??? :P :D miło by było :) ;)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Nio niby tak , ale czasem można się zorientować czy ktoś nie czesze czegoś z kodami np.czas ma tak wyśrubowany , że na całym świecie takiego nie ma lub jakiś inny super dopalacz.Jest to oczywiście raczej niemożliwe , ale byłoby fajnie.
Można bny jeszcze zamieścić arty związane z grami np. Lara rozwalająca Crasha lubh inny tego typu stuff
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

My przysyłamy jakis screen shot,lub replaya do Ciebie Ty weryfikujesz czy np.nie są użyte chity i już.Takie małe hall of fame
Raczej ciężka sprawa bo prócz używania PEC i innych narzędzi do cheatowania można posłużyć się byle jakim programem graficznym, a taki soft w rękach profesjonalisty potrafi zdziałać cuda ... :twisted:
Ps. Ja bym proponował rozwinąć temat tych (zarąbistych) savestatów z gier (tak zwanych DEM GIER Z PSX ), nie mógłbyś więcej taich pliczków zamieścić ??? miło by było
To nie moja działka - SaveState`ami zajmuje się Prafull, ale jakby na problem nie spojrzeć to pliki nie biorą się z nieba... przesyłane są przez użytkowników ePSXe... więc jeśli chciałbyś więcej plików to mogę z nim pogadać i powiedzmy zawiązać współpracę. Przecież do tego nie potrzeba wiele - wystarczy zebrać parę osób, które mają gry (głównie te nie wypisane savestate-central) + serwer do tymczasowego przechowywania plików... i sprawa załatwiona. Później tylko zawiadamiać Prafull`a by ładował pliki na SSC i załatwione. Podsumowując: jesli znajdą się osoby chętne do pomocy przy SS to nie widze przeszkód by coś zrobić w tej sprawie, ale wszystko zależy od Was.
Można bny jeszcze zamieścić arty związane z grami np. Lara rozwalająca Crasha lubh inny tego typu stuff
Ten pomysł jest jak najbardziej do realizacji, co więcej już nad tym myślałem i postanowiłem, że Galeria zostanie podzielona na dwa działy: GRY (galerie z gier - takie jak są obecnie na stronie) i INNE > tapetki, screeny porównujące poszczególne pluginy graficzne (mam już coś takiego na dysku), i inne [choćby wspomniane przez Ciebie fun-worki :] ale cały ból polega na tym, że do wykonania tapet, czy funworków potrzebny jest wolny czas, który teraz porzytkuję na przygotowanie nowej stronki :p więc małoprawdopodobne by coś takiego ukazało się w najbliższym czasie, a na nowej stronie jest to b. b. możlewe 8) [/quote]
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Powiem Wam szczerze, że screeny, screenami, ale rzaden z nich nie odda w pełni nowego wyglądu strony,
a ten... cóż wygląda naprawdę nieźle dlategoteż by ukazać jak to będzie wyglądało zapisałem stronę startową serwisu [tzw indeks :] na dysk i władowałem na serwer by kazdy mógł zobaczyć nową szatę... Jednakże jakby na to nie spojrzeć jest to tylko statyczny HTML i nie odda w pełni mozliwości nowej strony tj.: dynamiczna zmiana zawartości - tabele Top5 Forum, Downloadu i Linków będą się automatycznie zmieniały w czasie odwiedzania wybranych stron / tematów na forum czy ściąganiu plików. No i oczywiście Newsy - na stronie głównej będzie pokazywanych 5 ostatnich podzielonych na 3 kategorie: Ze świata, Na Stronie i Inne... w każdej chwili będzie zobaczyć można wszystkie, lub wszystkie z danej kategorii, miesiąca, czy też napisane przez danego autora... itd... Jest jeszcze cała masa innych bajerów, ale póki strona jest na HDD nie będę mówił zbyt wiele....

Tak czy owak nowy Layout można podziwiać pod poniższym adresem :P
http://www.psemu.pl/new_page/newsite.htm
UWAGA: strona jest tylko zapisaną przez IE wersją strony nad którą pracuję więc rzaden z linków nie bedzie działał gdyż prowadzi pod adres http:\\localhost\... czyli mój osobisty serwer :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ