Pytanie dotyczące serii Front Mission

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Pytanie dotyczące serii Front Mission

Post autor: emcefreak »

Na początek witam wszystkich, bo jestem tu nowy :) I pytanie na początek: orientuje sie ktoś czy 2 część Front Mission wyszła w "ludzkim" języku czy tylko u skośnych? :D
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Witaj!

FM2 na nieszczęście mniej egzotycznych graczy został wydany tylko i wyłącznie w wersji NTSC Jap., a co za tym idzie jedynym 'dialektem', który towarzyszy rozgrywce są krzaczki :/ A szkoda, bo gra jest świetna (a fabuła, to jeden z jej mocniejszych punktów), podobnie jak pozostałe części sagi.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

ehh szkoda :( bo jedynke na SNES mam US i jest świetna, 3ka miazdzy na PSXa (jedna z moich ulubionych gier na jakiekolwiek platformy) a 2ka z tego co widziałem po screenach jest też fachowa, ale niestety nie umiem krzaczków:( zrobili by jakieś "odświeżone" wydanie np. Front Mission 2 Gold w wersji US :) CHyba napiszę do Squaresoftu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

Pozwole sobie sie podczepic pod ten temat,bo równiez mam pytanie lub ewentualnie prosbe do Front Mission3....
Pytanie to...czy ktokolwiek moze ma save'y z FM3?Jezeli ktokolwiek by mial to bede zobowiazany...no i tez przydaloby sie podac czas rozgrywki.
aaaaaaaaaaaaaaaale....:) to nie bedzie potrzebne jezeli ktos móglby mi pomóc...otóz taki dziki plan mi sie w glowie uroil...moze ktos by wzial ode mnie savestata albo nawet mamorycarda,przeszedlby to zbledowana misje i dalby mi spowrotem? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D w dobie internetu wyslanie kopii memcarda nie bedzie chyba problemem ? :)
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mogę pomóc. Dwa warunki - jesteś posiadaczem FM3 w wersji NTSC i poczekasz do późnego wieczoru. Deal?
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

Z poczekaniem to nie ma sprawy ale NTSC???? co to znaczy?
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wyróżniamy 2 systemy odczytu obrazu - NTSC i PAL. NTSC obowiązuje w USA, Japonii, Kanadzie, etc. PAL to system europejski.
Jeżeli gra jest wersją NTSC, to znaczy że została 'napisana' z myślą o japońskim / amerykańskim kodowaniu obrazu. W przypadku PAL jest analogicznie.

Jak sprawdzić, którą wersję gry posiadasz? Wystarczy zbadać okno debuggera, a konkretniej, wyboldowaną przeze mnie linię:
* Track 1: (DATA) - Start 0: (00,02,00) - Length
* NTSC cdrom detected.
* Doing init gpu[0]...
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

Mam NTSC :D:D:D:D:D przeslac na tlen memcarda?
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Przesłać i czekać do późna, aż odeślę z powrotem.
Awatar użytkownika
Ifrit
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 marca 2005, 15:04

Post autor: Ifrit »

TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO DZIALA!!!!!!!!!!!!! DZIAAALAAA!!!! DZIAAAAAALAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D dzieki BzyRes!!!!!!! STOKROTNE DZIEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JUUUPIIIIIIIII!!!!!! ...nie to ze sie chwale ale mam 5 godzin wyprzedzenia z momentu waszego SSTATE'a 8) a wcale sie nie spieszylem :P i mam lepsze umiejetnosci :P:P:P: <joke> oki..ja juz sie zamykam..ale wybaczcie...wiecie...ekhem.....euforia......i wogóle......moze ja juz sie umyje? ;) ....wiem...juz sie zamykam...juz...spokojnie..oddychaj....uff...uff....ufff..... :) raz jeszcze DZIEKI!
Istniec to cos wiecej niz byc pomyslanym...
ODPOWIEDZ