Ej sory za temat wiem ze w faq go zabrniaja ale ... HELP !!!

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
ANGER

Ej sory za temat wiem ze w faq go zabrniaja ale ... HELP !!!

Post autor: ANGER »

Witam po 1 jestem pod ogromnym wrazeniem pana admina widac ze czlowiek zna sie na rzeczy i chce pomagac innym (pisalem juz na forum w emu dreams ) i opd admina wsumie mi niepomogla i ogrnaiczyla sie do "przeczytaj linki" czy cos takiego .
Po 2 moj problem polega na - mam ePSXe sciagnelem sobie wszystkie pluginy i biosy wszystko dziala z tym ze wyswietla mi sie blad error reading cd 0.3.31 (rozne cyferki) a najdlaej gdzie doszlem w grze to napisy poczatkowe posadam rowniez program VGS i nanim dzial moja plytka cd mam plugin cd ePSXe CDR ASPI core 1.5.2. i tam nic niezienialem bo tak radzila twoja stronka
PS. ogolnie mowiac najczescej wyswietla mi sie czarny obraz co mam jeszcze zrobic? czy to wina cd ??? pozdrawiam i thx za wszelka pomoc 8)
PSS."wszystko dziala czyli wszedzie wyswietla ok w dosie" i co teraz podac ci dokladny opis sprzeta i pluginow jakich uzywam ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Najlepiej podać wszystko
czyli :
1 Sprzęt
2 Ustawienia
3 ASPI (czy zainstalowane)
4 Gry (wszystkie nie chodzą, czy tylko część?)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na pierwszy rzut oka wygląda na to że płytka jest w złym stanie [rysy i te sprawy] i zrzucenie jej do ISO programem tj.: CloneCD powinno pomóc, ale to tylko przypuszczenie... bo powodów mogą być dziesiątki, jesli nie setki. Dlatego warto podać spore info by odsiecz w problemach nadeszła jak najszybciej. Przy podawaniu informacji zasada jest jedna im więcej tym lepiej, ale w Twoim przypadku zacząłbym może od:
-> Jaka to GRA?
-> Twój sprzęt?
-> Z jakiego Systemu operacyjnego kożystasz?
-> Nazwy i ustawienia plugsów?

Spróbowałbym także od razu kilu rzeczy:
1) Zmień plugin CDR na PeopS`a - zawsze go polecam, jest zamieszany, ale jego mozliwości konfiguracyjne i dodatkowe opcje wybijają go sporo nad konkurencję
2) Spróbuj uruchomić grę na najkompatybilniejszych pluginach - PeoPs Software GPU, Eternal SPU / ePSXe SPU Core, zamiast z CD zrzuć grę do ISO.

To tyle na początek
2BII!2B
ANGER

Post autor: ANGER »

Ok zaraz poszukam tych wszystkich puginow i pokombinuje ale zanim to zrobie to jeszcze ci chwilke cennego czasu zajme a wiec .
1. Gre ktora chce odpalic to FF8 plytka cd niejest porysowana a pozatym wlanczlem juz chrono crossa i tez niechce dzialczyc
2. Moj system operacyjny to windows Me (bill gates go to hell) :D
3. Dane spretu: Procek to Intel celeron 450 MHZ karta graficzna to nVIDIA Riva TNT 2 pro, RAM Dimmy 160 MB ,Cd rom ATAPI CD-ROM ASPI instalowalem wczesniej bo czytalem juz twoja konfiguracje na tej stronce video
4. Pluginy to : Pete's DX6 D3D Driver 1.71 (video) ,ePSXe SPU core 1.5.2. (sounde),ePSXe CDR ASPI core 1.5.2.(cd) niemoge uzywac P.E.Op.S. CDR Driver 1.3 bo nieda sie wybrac CD-ROM Drive niewidac zadnego do wyboru ,Bios (mam pare) ale uzywam SCPH1001
5. mam pytanko czy jesli CDik niewidzi zadnego pliku ani folderu na nagranej CD soniacza to da sie zrobic ISO ?
6 OK ide sciagnac te pluginy co pisales a puki co to powiedz wczym moze tkwic ZONK (problem)
7, Aha i ja sie jeszcze inicjatywa wykaze i sciagne se puga do cd co automatycznie wszystko wykrywa autodetecta robi czyli Xeven's Cdr Driver ok.
dobra to 3 majta zyczcie mi good luck :D heh a ajesli pomio wszystko niebedzie dzialo to jest jeszcze jakis emulator co karte 3d wykozystuje ?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

ANGER pisze:(bill gates go to hell) :D
Oj tak - and stay there :-)
Ale tak myślę, że to byłaby bardziej kara dla tych co już w piekle są :twisted:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Gre ktora chce odpalic to FF8 plytka cd niejest porysowana a pozatym wlanczlem juz chrono crossa i tez niechce dzialczyc
Z obydwoma grami nie ma najmniejszych problemasów pod ePSXe...
Bios (mam pare) ale uzywam SCPH1001
Przesiądź się na SCPH7502 - bardziej kompatybilny niż 1001, z którym są problemy podczas grania w PALowe tytuły
5. mam pytanko czy jesli CDik niewidzi zadnego pliku ani folderu na nagranej CD soniacza to da sie zrobic ISO ?
Się da zrobić, sprawdź tylko czy płyta nie jest pusta [włuż do napędu i właściwości] Jesli cokolwiek na niej jest to można zrobić ISO :)
niemoge uzywac P.E.Op.S. CDR Driver 1.3 bo nieda sie wybrac CD-ROM Drive niewidac zadnego do wyboru
[...]
wszystko dziala z tym ze wyswietla mi sie blad error reading cd 0.3.31 (rozne cyferki) a
[...]
OK ide sciagnac te pluginy co pisales a puki co to powiedz wczym moze tkwic ZONK (problem)
Pewnie włąśnie tu jest kot pogrzebany - nie skorzystasz z pluginów ASPI-CDR [zarówno z ePSXe ASPI Core jak i PEOPSa] jak nie masz, lub masz źle zainstalowany ASPI. Rozwiązanie ZAINSTALUJ ASPI ponownie - jest wymagany przez emu... Jeśli nie widzisz napędów w PEOPS CDR to gwarantuję Ci że to wina żle zainstalowanego ASPI.
Sterowniki z działu {Download>Narzędzia} działają doskonale na systemach w98 i XP - na tym sprawdzałem... co z Me - szczerze mówiąc nie mam pojęcia bo nie mam tego systemu [moim zdaniem jest najgorszy z wszystkich windowsów i nawet kijem go nie tkne :]. Nikt też nie uskarżał się na tą wersję, ale może akurat w twoim przypadku lepsiejsza będzie wersja wprost od adaptec`a
ajesli pomio wszystko niebedzie dzialo to jest jeszcze jakis emulator co karte 3d wykozystuje ?
PSXeven, AdriPSX, psinex, FPSE - jest tego trochę ale jak na dzień dzisiejszy ePSXe rządzi 8)
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ANGER Napisał:
(bill gates go to hell)

Oj tak - and stay there
Ale tak myślę, że to byłaby bardziej kara dla tych co już w piekle są
Największa karę mieliby Ci, którzy do piekła przybędą. Wyobraź sobie przekształcone przez Billa piekło - pełno okien :), nie możesz wyjść :), aby dostać coś do jedzenia musisz się najpierw zarejestrować :), tylko jedna konsola :( , i w każdym sektorze portret Gates'a despoty - dyktatora. Przykra sprawa... grajmy na Soniakach i pójdźmy do nieba, a Bill niech upgrade'uje i path'uje piekło, ale bez nas :) Z Billem ma DNIE nawet Szatan się nawróci.

BTW.
Po 2 moj problem polega na - mam ePSXe sciagnelem sobie wszystkie pluginy i biosy wszystko dziala z tym ze wyswietla mi sie blad error reading cd 0.3.31 (rozne cyferki)
ANGER , a nie masz przypadkiem baaardzo zniszczonych płyt (rysy) :?:
ODPOWIEDZ