cd-rom, ASPI i ogólna rozj#&$*!

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
cockos
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2003, 16:08

cd-rom, ASPI i ogólna rozj#&$*!

Post autor: cockos »

Niedawno ściągnąłem sobie ePSXe'a i jakoś dwie gry, które mam (thrill kill, metal slug) nie chcą mi chodzić... Skonfigurowałem sobie wszystko ładnie, uruchamiam biosa i działa, uruchamiam giere z cedeka - czarny ekran. Jedyne co, to escape'em da się powrócić do głównego "okienka". Myślałem, że to może wina cd-romu więc walnąłem sobie ForceASPI i... i cóż - nie zrobiłem backup'a i się wszystko pochrzaniło, normalnie w explorerze cdek działa, więc nie jest najgorzej, ale żadne pluginy, ani inne programy (np. nero, clone-cd) wogóle go nie widzą... ;(

Możecie mi powiedzieć gdzie znajde jakieś normalne stery ASPI? Może ktoś zrobi sobie backupa i mi wyśle? Mam win98 i nagrywarkę philips pcrw404... Dodam tylko, że nie chce mi się przeinstalowywać systemu, więc podziękuje tego typu radom :P

pozdrawiam i liczę na szybką pomoc
Maciej Kokociński COCKOS
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Możecie mi powiedzieć gdzie znajde jakieś normalne stery ASPI? Może ktoś zrobi sobie backupa i mi wyśle? Mam win98 i nagrywarkę philips pcrw404... Dodam tylko, że nie chce mi się przeinstalowywać systemu, więc podziękuje tego typu radom :P
Trochę mnie dziwi, że masz problemy z ForceASPI bo to raczej problemy są ze zwykłymi sterownikami... Nie chcę Cię całkiem denerwować ale zanim cokolwiek zrobisz to pokombinuj z Force ASPIU tzn. w katalogu gdzie rozpakowałeś sterowniki:
1) kliknij dwukrotnie na pliku KILLASPI.BAT
2) a następnie na pliku INSTASPI.BAT
Powinno pomóc,

ale jeśli nalegasz to oryginalne sterowniki ASPI znajdziesz na:
1) stronie producenta - adaptec
2) w doskonałym polskim serwisie cdrinfo.pl
2BII!2B
cockos
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2003, 16:08

Post autor: cockos »

sorry, sorry, sorry! :oops:

trochę się pospieszyłem, bo akurat ze sterami poradziłem sobie chwile po napisaniu posta, ale nadal mi nie działa reszta...

nie napisałem tylko, że ten ePSXe ciągle mi się zawiesza... jak włącze i wyłącze od razu to spox, ale wystarczy, że włącze biosa lub coś i jak robie exit to się pojawia "program... cie nie lubi!!!" :twisted: i nastąpi jego zamknięcie - bezsens. Zresztą nontopper się coś psuje, raz na tych samych ustawieniach bios działa, a raz nie - już nie wiem co robić? Ściągnąłem na nowo emulator ale raczej to nic nie da, jeśli by zadziałał to za chwilkę napiszę...
ODPOWIEDZ