Eternal 1.40

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Go

Eternal 1.40

Post autor: Go »

Czy mogłby mi ktoś podać konfigurację tego plugina ? I do czego służą te nowe opcje w nim zawarte ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Moja pomoc ogranicza się tylko do tego :http://www.psemu.pl/modules.php?name=Te ... nd#eternal
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W dziale konfiguracja nie ma jeszcze opisu tego plugsa...
... właściwie to właśnie pracuję nad aktualizacją konfiguracji, ale z powodów wyższych - STUDIA - zmiany w ów dziale zacznę od czegoś innego. Nowe teksty zaczną ukazywać się dziś / jutro...

Tak czy owak przejdę do sedna sprawy
Czy mogłby mi ktoś podać konfigurację tego plugina ?
proponowałbym taki konfig:
1) AudioDevice: DirectSound
2) Reverb: TiMidi
3) Cache VDecode: wyłaczony
... reszta opcji ustawiona jak w wersji 1.3 Eternal-a
I do czego służą te nowe opcje w nim zawarte ?
1. AudioDevice - ocja ustala przez co ma byc generowany dźwięk wyjściowy:
a) DirectSound - przez DirectX
b) SDL - przez bibliotekę Simple DirectMedia Layer
c) Wave Mapper - domyślny sterownik windows.
Zalecam wybranie opcji DirectSound (najlepsza jakość i możliwości) :!:
2. Reverb - to efekt symulujący przestrzeń akustyczną składają się na niego odbicia i echo. Od zwykłego efektu echa różni się tym, że powtórzenia dźwięku nie są powtarzane (zaczyna wychodzić masło maślane) w regularnych odstępach czasu <= tak to mniej więcej wygląda w moim rozumowaniu - jak chcesz poprawną definicje sięgnij do jakiejś encyklopedii :P
TiMidi - to stara metoda używana w E1.3 (dobra i sprawdzona)
Neill's - to najbardziej dokładna metoda stworzona na podstawie analiz Neilla Corletta
Iori's - to kolejna bardzo fajna metoda generowania efektu Reverbu > mam do niej sentyment ponieważ przygodę z ePSXe zaczynałem na pluginie Iori's DirectSound Driver 1.4 (stary, ale fajniasty plugs)
Którą wybrać :?: TiMidi dowiodło w E1.3 że jest raczej niezawodny i skłaniam się ku niemu, ale nikt nie zabroni eksperymentować i wybrać Neill's by uzyskać najbardziej dokładny i zaawansowany efekt reverbu lub też Iori's by dżwięk stał na naprawdę wysokim poziomie
3. Cache VAG decode - funkcja zazpisuje dekodowane sample w kazdym bloku VAG :?: Niby ma to przyśpieszyć emulację, ale w zasadzie sprawia wiele problemów. Zalecam więc wyłączenie tej opcji..

no i to byłoby na tyle. Screeny i pełny opis Eternala 1.4 znajdziesz w dziale {Teksty > Konfiguracja} za jakiś czas > jak przebrnę przez pierwszą falę sesji egzaminacyjnej :)

Pozdrawiam
/w_m/
2BII!2B
ODPOWIEDZ