Suikoden 2

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Kanzer
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:56

Suikoden 2

Post autor: Kanzer »

Mam problem z Suikodenem 2. Gdy wyszedłem z Rockaxe castle i udałem się do Muse, tuż przed wejściem do Muse włączył się filmik, który na początku lekko przycinał, a potem zupełnie wyłączył się. Po jego wyłączeniu gra działała normalnie z tym wyjątkiem, że strasznie spieprzyła się grafika. Stała się jakaś dziwnie zniekształcona, czarno biała i jest zupełnie nieczytelna, nie da się grać. Ma ktoś na to jakąś radę? Może ktoś miał taki sam problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Prosimy:
1. Sprzęt
2. Wtyczki z ustawieniami
3. Coś się jeszcze wymyśli ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Kanzer
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:56

Post autor: Kanzer »

1.AMD Sempron 1.3 Ghz
GeForce 2 MX-200
256 RAM
win xp pro

2. Wtyczki
video: Pete's OpenGL driver 1.75
Sound: P.E. Op.S. DSound Audio Driver 1.9
Cdrom: ePSXe CDR WNT /WK2 core 1.5.2.
Bios: scph 7502
ePSXe version: 1.6.0.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

No dobra - sam w Suikodena nie grałem, ani też nie spotkałem się jeszcze z opisywanym przez Ciebie błędem, więc będę strzelał :) :
1. Skonfiguruj wtyczkę graficzną dokładnie tak, jak opisano to tu
2. Jeżeli grasz z płyty to zrzuć grę do obrazy (najlepiej CloneCD lub Alcohol120%)
3. Zainstaluj tak dla pewności nowe sterowniki do karty graficznej...
4. ...i sterowniki ASPI (o ile od chwili zainstalowania systemu jeszcze ich nie wgrałeś)
5. Ściągnij sobie PSXMC i obejrzyj ten filmik, który "rozpoczął" Twoje problemy. Jeżeli i tam będzie haczył i robił inne dziwne rzeczy, to znaczy, że może Twoja wersja gry jest zwalona.

Jeżeli nie pomoże to:
1. Pozostaje Ci czekać na pomoc kogoś, kto się z takim problemem zetknął
2. Uznać, że Twoja wersja gry jest po prostu zwalona :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Kanzer
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:56

Post autor: Kanzer »

ustawiłem wtyczkę graficzną tak jak opisano i gdy po zwieszeniu się filmiku nadszedł moment spi#$$%^ grafiki to wyskoczył tylko czarny ekran. Emulator się nie zwiesił, słychać było odgłosy z gry, że coś się dzieje, ale po prostu był tylko czarny ekran.. Spróbuję jeszcze zrzucić obraz płyty na dysk, ale wątpię czy to coś pomoże. Najprawdopodobniej mam zwaloną wersję gry :/ a jeżeli tak jest, to mam pytanie: czy istnieje możliwość przeniesienia save'ów z tej wersji suikodena w którą dotychczas grałem do nowej?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Save'y powinno się bez problemu dać przenieść.

Na Twoim miejscu to tak z ciekawości sprawdziłbymten kawałek gry na róznych ustaweiniach wtyczki graficznej (poczynając od tego najmocniejszego). A nóż pomoże. Jeśli nie, to zawsze możesz zmienić wtyczkę na inną (grafika będzie pewnie nie taka jak powinna, ale może będzie działało). Możesz teś ściągnąć VGS'a i na nim kontynuować rozgrywkę, a po pewnym czasie znów wrócić na ePSXe - może to tylko taki moment.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Kanzer
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:56

Post autor: Kanzer »

ok mam nową wersję suikodena i wszystko działa ładnie, pięknie i cudownie :D żadnych zacięć. Zorientowałem się, żę poprzednia wersja była obcięta, nie było w niej nawet intra, a w tej jest wszystko :)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

No widzisz :) Zawsze warto sprawdzić, czy grze niczego nie brakuje.

I pamiętaj - RIP'y są ZŁE :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ