Mam problem z Final Fantasy VIII

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
vampire500
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 2005, 17:12

Mam problem z Final Fantasy VIII

Post autor: vampire500 »

Chodzi o to ze na cd 3 w stacji ksiezycowej po tym jak rinoa zwalnia pirwsza blokade wchodze na drugie pietro i tam w korytarzu stoja dwie kobiety i lezy jakis koles. Facetki mowia zebym spojrzl na ksiezyc. No i wtedy jast filmik jak lunar cry spada na ziemie. Kiedy filmik sie konczy facetki sie ruszaja, gwiazdy na zewnatrz tez ale za to nie ma muzyki i w zaden sposob nie moge poruszyc bohaterem!!! wciskam wszystkie przyciski i nic sie nie dzieje!!!! co mam robic?!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Posiadasz wersje oryginalna czy backup z I-net'u?
2. Zastosowales konfiguracje podobna do TEJ?
3. Czy plyty sa porysowane?
Awatar użytkownika
vampire500
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 2005, 17:12

Post autor: vampire500 »

1. Sciagnalem z neta
2. Przed chwila zmienilem i ndal nie dziala
3. Korzystam z obrazow
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Nieladnie.
2. Sprawdz, czy gra zalicza ten niewygodny zwis pod innymi emulatorami PSXa - CVGS / Emurayden / PSXeven / cokolwiek.
3. Pobierz z naszej strony Daemon Tools. Zamountuj ISO trzeciej plyty do virtuala i zobacz, czy sytuacja ulegnie zmianie.

EDIT

4. Podczas zawiechy wcisnij Escape. Debugger [czarne okienko uruchamiane wraz z ePSXe, ktore wyswietla logi z pracy programu] powinien zakomunikowac o jakims bledzie. Jesli tak jest, to skopiuj jego tresc i zapodaj na forum.
Awatar użytkownika
vampire500
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 2005, 17:12

Post autor: vampire500 »

Sprawdzalem inne emulatory, ale zaden nie obsluguje formatu kart pamieci z ePSXe! Moze znasz jakis konwerter? Co do mountowania to gra wcale sie nie odpala z tej plyty (ale na Emurayden i PSXeven juz tak). Jesli chodzi o debuggera to nie ma tam zadnej informacji o bledzie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Moze znasz jakis konwerter?
The one and only - PSX Mem Tool. Dostępny w dziale Download.
2BII!2B
Awatar użytkownika
vampire500
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 2005, 17:12

Post autor: vampire500 »

Dzieki winter_mute :)

Edit - obok przycisku "Cytat" jest przycisk "Zmień" - proszę o jego używanie. Mortus

Ok dziala! Przekonwertowalem karte pamieci i wczytalem gre w PSX even. Wszystko spoko. Dzieki:)
Merin
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 marca 2006, 10:03

Post autor: Merin »

Witam.

Udalo mi sie przeconvertowac save`a do psxeven i w tym programie udalo mi sie ruszyc i wszystko dziala - zapisalem gre po momencie w ktorym sie zawieszlo.
Glupio sie przyznac, ale teraz nie wiem jak spowrotem przeconvertowac plik do epsxe. Mozna jakies wskazowki?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jakie rozszerzenie ma memorka? Zapewne MCR zatem konwertowac nie trzeba. A jesli trzeba, w co watpie, posluz sie PSXMemTool'em. Zakladka Batch operations > Memory Card Coverting - z reszta sobie poradzisz.
Merin
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 marca 2006, 10:03

Post autor: Merin »

cholera... cos mi nie dziala

Jest gdzies szczegolowa instrukcja jak to zrobic? Musialbym sie z tym meczyc kilka godzin i to rozkminiac, a nie mam na to czasu niestety :(
ODPOWIEDZ