Chrono Trigger i New Game+

Ogólne dyskusje na temat gier.
chrono87-87
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 17 lipca 2005, 21:07

Chrono Trigger i New Game+

Post autor: chrono87-87 »

Mam problem dotyczący Chrono Trigger i New Game+. Otóż wykonałem wszystkie questy według poradnika z pewnej strony. Ale już po zakończeniu animacji i napisów przeszła pora na zapis i tak właśnie zrobiłem(dzięki pomocy wspaniałego BzyRes). Po tym wszystkim miałem ochotę wybrać wspomnianą opcję New Game+ i kicha, w menu nie było wspomnianej opcji tylko zwykła New Game. Więc proszę o pomoc i jakby ktoś miał jakiś poradnik,(bo teraz wątpię czy ten poradnik z pewnej strony jest rzetelnie napisany), czy cuś, naprawdę się nie pogniewam.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Trudno o lepsze poradniki niz te, ktore znajduja sie na GameFAQs. Nie wyglada mi to na problem z rzetelnoscia poradnika [zaleznie od tego, z jakiego FAQ korzystales]. Albo cos przeoczyles albo ePSXe plata figle. Jestes pewien, ze gra zostala poprawnie zapisana?

BTW; w razie jakby problem dotyczyl zrodla [solucji / poradnika / walktrough] bede zmuszony zamknac temat z wiadomych powodow. Moge pomoc nieoficjalnie, jak tylko wroce do domu. Gdybys nic sam nie poradzil, zostaw mi PM na forum.

EDIT

Nie zapominaj o tym, ze ostatni save [ten, ktory umozliwia kontynuacje rozgrywki z bonusami dla uzyskania innych zakonczen] musi byc uprzednio loadowany. I jesli na 100% zapisany jest na karcie pamieci, a gra go automatycznie nie odczytuje, powinienes zrobic to samodzielnie. I wtedy ewentualnie uaktywni sie dodatkowy tryb.
chrono87-87
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 17 lipca 2005, 21:07

Post autor: chrono87-87 »

Najpierw wziołem Solt 2 tam gdzie zapisałem stan gry (po napisach) i jest napisane New Game +, są pozostałe stare zapisy, oraz zapisany System File, tylko, gdy chce go załadować pojawia się napis: This is a System File. This cannot be loaded. To, co teraz mam załadować jakiś stary zapis??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ja proponowalbym zrobic tak:

- przelozyc memcard do pierwszego slotu
- uruchomic gre
- odczytac ostatni save, jesli nie stanie sie to automatycznie
- wejsc w new game / continue
- AFAIK w NG+ mozna grac z wytrenowanymi juz bohaterami [tal mi sie przynajmniej obilo o uszy], wiec latwo bedzie sprawdzic, czy tryb gry z dodatkowym zakonczeniem jest aktywny

Pisalem raczej na czuja, bo CT na PSXa niestety nie posiadam, nie znajac tym samym sprawy od srodka.
chrono87-87
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 17 lipca 2005, 21:07

Post autor: chrono87-87 »

Zrobiłem tak:
- wszedłem w Solt2
- wybrałem New Game+
- później wybrałem ostatni save przed walką z 2 formą Lavosa
- chwile poczekałem i gra zaczęła się od początku tylko, że Crono na poziomie i przedmiotami, z jakimi skończyłem grę :mrgreen:

No i się powiodło :D Temat chyba do zamknięcia.
ODPOWIEDZ