Problem początkującego :(

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
malisz182
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2005, 09:50

Problem początkującego :(

Post autor: malisz182 »

Witam, na wstepie zaznacze ze nie mam nawet ps one, wiec jestem w tym temacie kompletnym laikiem.
U kumpla grałem na PS One w gierke Crash Team Racing, ostro mi sie podobała, więc pomyslałem że pożycze sobie ją od niego i na kompie za pomoca emulatora odpale.
No i na tym sie w zasadzie skonczylo. Sciagnalem sobie ePSXe 160 i pluginy, wszysko zgodnie z instrukcja zamieszczona na tej stronie w dziale artykuły. Mam tez dwa biosy.
Mój proble przedstawia się następująco:
Gdy odpalam z iso (płyte zgrałem do pliku .cue, jak odpalam z płyty to jest identyko, tylko ze sie tnie) to wyskakuje mi ekran z napisem "Sony costam America Presents" w tym czasie wymawia to ten czader z gry, i na tym sie konczy, tzn. głos dalej leci ale ekran się nie zmienia.
Na screnach w artykułach widzialem ze koles mial najpierw taki obrazek bialy z pomaranczowym logio, a ja nie mam.

Prosze Was, pomozcie. :( :( :(

Mój sprzet to: Athlon Xp 2000+, 256 Ram, Radeon 9200 SE 128 Ram.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Z jakiego korzystasz plugsa graficznego ??? Czy ustawiles w configu USE FPS limit i Auto-detect FPS/frame skipping limit ????

Skorzystaj z dzialu kompatybilnosc , ktory jest http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompa ... tytul&id=8

Tam w_m pisze na jakich plugsach to najlepiej idzie . Napisz czy poszlo Ci cos dalej .
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wystarczy wlaczyc opcje Enable SPU IRQ w ePSXe > Config > Sound. Po tym zabiegu CTR smiga az milo.
malisz182
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 września 2005, 09:50

Post autor: malisz182 »

dzieki wielkie po zaznaczeniu tej opcji wszystko smiga, dzieki :D :D :D
ODPOWIEDZ