FF9 - czarny ekran

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Zethrik
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 02 listopada 2005, 19:56

FF9 - czarny ekran

Post autor: Zethrik »

Ech, kolejna osoba mająca problem z FF9 :wink: Ale do rzeczy: jestem na pierwszym CD, wszystko działa dobrze, do momentu zakończenia walki z Gizamaluke. Pojawia się pare dialogów, ekran gaśnie...i nic. Próbowałem różnych pluginów, ale nie pomogło. Standardowo używam:
ePSXe 1.5.2
Pete's D3D Driver 1.76
Eternal SPU Plugin 1.30
BIOS SCPH1001
Grę odpalam z obrazu płyty.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2005, 20:46 przez Zethrik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

A czy kontynuowac watku w poprzednim, podobnym temacie sie nie dalo? A czy nazwac temat tak, aby o czyms informowal, to taka wielka trudnosc? Ja mysle, ze da sie nie robic balaganu, trzeba poswiecic 10 sekund wiecej i nie myslec tylko o sobie...
Zethrik pisze:ePSXe 1.5.2
Pete's D3D Driver 1.76
Eternal SPU Plugin 1.30
BIOS SCPH1001
Grę odpalam z obrazu płyty.
Zmien Eternala na nowsza wersje. Ja FF IX testowalem na wszystkich od 1.40 i trybilo idealnie. Pamietaj aby uaktywnic SGFy w pluginach - te, ktore czynia FF IX poprawnie emulowana gra.

Gdyby nadal sie krzaczylo, wypadaloby zerknac na debugger [uaktywnianie - Run > Enable Logs] i zweryfikowac to, co jest tam wyswietlane - wiekszosc informacji o typowych bledach jest na biezaco "odnotowywana". Mozesz tez sprawdzic, czy zwis bedzie mial miejsce w przypadku, np. CVGSa.
ODPOWIEDZ