FF7 kilka pytań

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Skaza
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 24 listopada 2005, 21:43

FF7 kilka pytań

Post autor: Skaza »

Przeglądam forum i przeglądam, i nie moge sie doszukać kilku informacji ( w dziale kompatybilnosci slowa nie ma napisanego o ustawieniach).

A więc zaczne od mojej konfigóracji. Athlon 1.7 xp, 512 ram, gf2 Ti, SB audigy

Po włączeniu emulator (v 1.60, najnowsze pluginy z tej strony) wszystko jest ok, do czasu aż zaczyna się sekwencja fmv . Nie ma żadnego dzwięku, bardzo przycina (otwarzanie z oryginalnej płyty w cd romie, możliwe, że to to, jestem w trakcie robienia obrazu).

Chciałem jednak prosić o kilka informacji. Czytałem o zrzucaniu kanałów (subchannel ?) , na czym to polega oraz w czym może pomóc? Próbowałem coś robić w tym kierunku, coś tam niby nagrało (plugin peops) ale nie bardzo wiem z czym to zjeść. Następna sprawa, to wyjściowe ustawienia emulatora (czyli teoretyczne, tak abym je traktował jako punkt startowy przy ewentualnych experymentach ;P ). Z góry dziekuje za pomoc.

Mały edit : rzeczywiscie teraz już jest ok, cieło bo cd cztał dane z płyty z zawrotną predkoscią 50-150 KBmomentami, a co do dzwieku, w pluginie Eternal zaznaczylem wszystkie 4 opcje (te podstawowe, nie w konfigóracji).

Mam jeszcze pytanie, czy nie da się jakoś podkręcić rozdzielczości renderowanych lokacji (elementy 3d wygladaja az za dobze, rendering i sprity do bani :/ )

Edit 2 : odnosnie grafy juz jest prawie ok, tylko zieone kontury renderowanych elementow tla, co z tym zrobic, tylko tyle bym chcial wiedziec jeszcze :> .

Ops, pomyliłem działy z tym topiciem, przepraszam, miałem straszną zamote :/
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po kolei >
Skaza pisze:Po włączeniu emulator (v 1.60, najnowsze pluginy z tej strony) wszystko jest ok, do czasu aż zaczyna się sekwencja fmv . Nie ma żadnego dzwięku,
Kilka uwag:
1) zmień wersję ePSXe na 1.5.2 - jest bardziej komaptybilny z grami od kwadratowych
2) zainstaluj sterowniki (Force ASPI) - przyśpieszysz sczytywanie danych z CD
3) włacz opcje Enable XA sound w oknie wyboru wtyczki dźwiękowej - dźwięk we wstawkach filmowych się pojawi
Skaza pisze:Czytałem o zrzucaniu kanałów (subchannel ?) , na czym to polega oraz w czym może pomóc?
Looknij tutaj >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... d=orgvspir
Skaza pisze:Następna sprawa, to wyjściowe ustawienia emulatora (czyli teoretyczne, tak abym je traktował jako punkt startowy przy ewentualnych experymentach ;P
Zerknij na >
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... fig&id=ff7
Skaza pisze:Mam jeszcze pytanie, czy nie da się jakoś podkręcić rozdzielczości renderowanych lokacji (elementy 3d wygladaja az za dobze, rendering i sprity do bani :/ )
Tak, we wtyczce wideo włącz opcje "Screen smoothing", ale nie gwarantuje że po włączeniu wspomnianje opcji gra będzie pracować płynnie na Twojej k. graficznej.
Skaza pisze:tylko zieone kontury renderowanych elementow tla, co z tym zrobic, tylko tyle bym chcial wiedziec jeszcze
Ustaw odpowiednio wtyczkę graficzna bazując na konfiguracji którą podałem powyżej,
Ops, pomyliłem działy z tym topiciem, przepraszam, miałem straszną zamote :/
Nic się nie stało, się przeniesie :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ