Gry z internetu

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Gry z internetu

Post autor: alien »

No cóż myślałem , że sam coś pokombinuję i się uda , ale niestety.Jestem szczęśilwym posiadaczem(???) tej gry.Ściągnąłem ją przez Kaze.I tak gra mi działa potwornie wolno.Prędkość juz mam podrasowaną na maksa w grze .Mój sprzęt to :

Athlon 2.0+
256 ramu
GForce2
grafika zintegrowana

Jest równiez problem z dźwiękiem.Mianowicie w ogóle nie mam komentarzy.Oraz dźwięk szarpie.

Używam emulatorka w wersji 1.5.2
Pluginy:

Pete's OpenGL Driver 1.68
Eternal SPU Plugin 1.30
ePSXe CDR ASPI core 1.5.2.
Czy jest możliwość, że jest to wina źródła??
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ściągnąłem ją przez Kaze.
hmmmmm
gra mi działa potwornie wolno.... Oraz dźwięk szarpie.....& w ogóle nie mam komentarzy.
hmmmm nr 2
Czy jest możliwość, że jest to wina źródła??

Możesz mieć 100% pewność że to wina źródła. Chodzi o to, że większość gier z internetu [bez względu czy są na www, ftp czy ściągasz je przez progsy P2P] jest zrippowane dla zmniejszenia objętości plików- co ma to swoje zady i walety :) Niezaprzeczalną zaletą jest zmniejszona objętość plików dzięki czemu gry szybciej się ściągają... Szkoda tylko że na tym zalety się kończą, co więcej taka zaleta jest jednosześnie ogromną wadą ponieważ może: powodować błędy w działaniu emu, uniemożliwiać odpalenie gry czy nawet w skrajnym i wysoce wyolbrzymionym przypadku uszkodzenie systemu. ;)

Jak to wygląda w praniu: Wyobraź sobie sytuację, że gra miała jakiś filmik, który został wycięty by ISO zajmowało mniej miejsca. Ściągasz ów pliki i odpalasz na emu. Gra chodzi, chodzi... aż następuje odwołanie do brakującego pliku. Jeśli gra została zrippowana porządnie to mdec został nadpisany "pustym" plikiem w postaci 1s animacji z czarnym ekranem i emulator przeskoczy ten moment [czyt. wyświetli corny ekran przez 1s]. Jak się jednak zachowa program gdy gra została źle zripowana - plik został całkowicie wycięty i niczym nie zastąpiony :?: Szczeże mówiąc nie jestem Ci w stanie sam odpowiedzieć - jest jak w tej piosence - "Wszystko się może zdarzyć". Może więc np.: wywalić error i się zamknąć, zaciąć się, negatywnie wpłynąć na inne aspekty gry tj.: muzyka, dźwięk, grafika, itd, itp. Zauważyć warto, że sam program jak i plugsy korzystają z zasobów systemu (choćby z DirectX czy sterowników) więc można zadać sobie pytanie czy większa kraksa emulatora może mieć wpływ na mój system? Odpowiedź brzmi - oczywiście że tak. Sam widzisz ile może być kłopotów z powodu wycięcia jednego filmiku, a co jeśli wycięto coś jeszcze?

Następne nasuwające się pytanie to: "Jak mozna temu zapobiec?". Odpowiedź jest banalna - nie uzywać komputera. Żartuję :lol: Rozwiązaniem tej sytuacji jest używanie emulatora zgodnie z jego przeznaczeniem - w końcu ePSXe powstał by obsługiwać pełne gry, a nie ich nędzne rippy.
Oczywiście żyjemy w polskiej rzeczywistości i wiadomo jak wygląda kwestia zakupu oryginalnych gier - kto ma na tyle kasy by co miesiąc kupić sobie grę w sklepie jesli jej cena wynosi minimum 50zł (w dodatku jest to super cecna jak na oryginały). Jednakże zawsze są dwie strony medalu, owa rzeczywistoś wykształciła przecież mechanizmy takie jak: Alegro, Giełda, Wymiana (nawet z użytkownikami tego forOOm) no i oczywiście stare, dobre piractwo :) W zależności którą z tych opcji wybierzesz cena gry wahać się będzie w granicy 1,5 - 20 zł...

Odnosząc ten temat do forOOm > mam nadzieję, że osoby czytające ten temat wezmą sobie do serca moje wywody. Nie zabraniam Wam korzystać z ISO z internetu bo to Wasza sprawa. Rzecz w tym, że to Wy ponosicie za to konsekwencje [gry, które powinny chodzić bez problemów nie działają wogóle, występują błędy w pracy emu, system może się wyłożyć]... dlatego proszę o niezadawanie pytań odnośnie tego typu gier, gdyż nie będę na nie odpowiadał - nie dlatego, że jestem leniwym chamem, który g**no wie o ePSXe, lecz z faktu że nie mam najmniejszej ochoty ponosić odpowiedzialności za szkody związane z korzystaniem z ISO PSX`owych gier pobranych z internetu. Jestem także na tyle zajętym człowiekiem, że nie mam czasu na wypruwanie sobie żył nad problemami, których i tak nie da się rozwiązazć :!:

Tym leniwym akcentem zakończę kwestię ISO PSX`owych gier z internetu... 8)

Pozdrawiam
/winter_mute/
2BII!2B
szczuru
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 2003, 13:01

Post autor: szczuru »

Tak zwany zły rip to np. Tekken-3 Który chodzi troche wolnije na e PSXeale gdy sie szyybko wciśnie [START] Bedzie ok ale dziwne że na emu Raydenie i VGS'ie chodzi miodzik
by Szczurek(R) 2003
E-Mail - szczuru2interia.pl
GG - 906733
Admin Polisz-Warez
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tak zwany rip to także gra Ch***g sciągnięta z serwisu ***Wor*** także działa doskonale na wymienionych emulatorach, ale na ePSXe nie działa wogóle... Nie ma co dyskutować w tej kwestii znalezienie problemu w źle zrobionym rippie jest jak szukanie igły w stogu siana (człowiek męczy się 3dni, a okazuje się że problem leży całkiem w czym innym). Z tejże jak i innych przyczyn nie dyskutujemy na tym forum o tego typu grach.
2BII!2B
PaKuLa
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 19:19

Post autor: PaKuLa »

Pomocy! dosłownie wszędzie szukałem a nawet znalazłem gre Medievil na psx ale nie moge pobrać :cry: jeśli ktoś wie jak mi pomóc to prosze piszcie gg1114622 z góry dzięki.

[mod="przez w_m"] Przycisk Zmień do czegoś służy - traktuje o tym nawet jeden z punktów regulaminu na podstawie którego otrzymujesz pierwsze ostrzeżenie [/mod]

c.d. potrzebuje tej gry szukam już pare dni i nie moge znaleźć.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PaKuLa pisze:Pomocy! dosłownie wszędzie szukałem a nawet znalazłem gre Medievil na psx ale nie moge pobrać
Ściąganie gier z internetu to kradzież, a pytając o linki do warezu łamiesz regulamin serwisu PSEmu.pl. Drugie ostrzeżenie.
PaKuLa pisze:potrzebuje tej gry szukam już pare dni i nie moge znaleźć.
To dziwne bo ja znalazłem bez problemu >
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=117072736
2BII!2B
kuba084
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 11:07

Post autor: kuba084 »

Już tak nie przesadzajmy z tą kradzieżą :) Ja tez sciagam gry(muzyke kupuje),i jakos nie czuje sie zlodziejem :wink:
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Ja tez sciagam gry(muzyke kupuje),i jakos nie czuje sie zlodziejem
Ale autorzy tych plików czują się okradani
Niby proste a jednak dla niektórych trudne do zrozumienia
kuba084
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 11:07

Post autor: kuba084 »

A to gry z PSX są nadal w sprzedaży??I nie chodzi mi o allegro czy inny Ebay.
Zresztą zawzse wolałem flache dobrej wódy,niż kupować jakąś orginalną gre :)
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

No to inaczej - czy gra (mówię tutaj o każdej, której posiadasz nielegalną kopię) została stworzona przez Ciebie? NIE. Czy posiadasz do niej jakiekolwiek prawa autorskie? NIE. Więc jakim prawem "bierzesz" tą grę za darmo, gdzie autor NIE wyraził na to zgody? Tak, tak - to się zwie KRADZIEŻĄ. I nie zasłaniaj się tutaj bzdurami. To, że gry nie ma w normalnej sprzedaży, NIE oznacza (i NIE uprawnia Cię do tego), że możesz ją ściągać/kraść bez żadnych opłat.
A tekst z wódką przemilczę... szkoda słów.
Obrazek
ODPOWIEDZ