problem z gt2

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
kool_moe_dee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2005, 11:28

problem z gt2

Post autor: kool_moe_dee »

Witam wszystkich, to moj pierwszy post.....ale do rzeczy.
mam nagrana plytke gt2 z .iso ,a wczesniej jeszcze z jakiegos innego formatu przerabiana i gra nie dziala ani na epsx, ani na psxeven, nie wiem czy to wina konfiguracji emulatora czy plyty, bo moze cos z nia jast nie tak.
zawartosc plyty po wlozeniu do napedu wyglada nastepujaco:

FAULTY.PSX 27 MB
GT2.OVL 284 KB
GT2.VOL 481 MB
MUSIC.DAT 107 MB
SCES_123.80 614 KB
SYSTEM 1KB

jesli z plyta jest wszytsko ok to co moze byc nie tak?
z obrazu iso gra tez nie rusza

z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Uruchom jeszcze w CVGSie [mozesz pobrac z Downloadu] z wykorzystaniem Virtual Drive'a* [rowniez dzial Download, polecam Daemon Tools]. Jesli gra nie zadziala, to oznacza, ze obraz jest walniety. Jesli uda sie ja uruchomic, to pomyslimy nad rozwiazaniem dla ePSXe.

* jesli odpalisz z plyty, to Virtuala sobie odpusc :]
kool_moe_dee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2005, 11:28

Post autor: kool_moe_dee »

sprawa wyglada tak:
gra ciaglenie dziala z tym, ze ja ją mam na cd nagrana, ale ok uzylem deamona do odczytania iso, wlaczam vcgs i jest tylko napis insert game cd, nic sie wiecej nie dzieje

edit:
dodatkowe informacje:
przy uruchamianiu przez epsxe plyta w napedzie przyspiesza, ale nie miga zielona lampka na drivie.
obraz iso a potem plyte stworzylem w ten sposob ze mialem plik gt2.img i gt2.sub, ale nie bylo pliku gt2.ccd (nie wiem czy jest on niezbedny), przekonwertowalem .img na iso przy pomocy winiso a potem nagralem iso alkoholem.

byłbym wdzięczny za korzystanie z opcji zmień/edytuj - winter_mute
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Obraz nie byl raczej uwalony, musiales popelnic jakis blad podczas nagrywania / konwertowania. Po pierwsze - nie trzeba bylo konwertowac obrazu do formatu *.iso. Nalezalo wypalic gre za pomoca CloneCD, gdyz podane przez Ciebie rozszerzenia plikow zwiazane sa z tym programem. Druga sprawa. ePSXe bezproblemowo radzi sobie z odczytem obrazow o rozszerzeniu *.img.

Aby miec pewnosc co do wadliwej wersji gry, skopiuj na forum tekst wyswietlany w oknie debuggera [czarne okienko, ktore uruchamia sie wraz z ePSXe], podczas odpalania GT2.
kool_moe_dee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2005, 11:28

Post autor: kool_moe_dee »

o szit !!! zadzialalo wielkie dzieki, nie wiedzialem ze epsxe obsluguje img
THX
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Have fun i nie grzesz wiecej ;].
ODPOWIEDZ